Dom » Ogrody

5 elementów, które upiększą Twój ogród.

5 elementów, które upiększą Twój ogród.
Zobacz więcej zdjęć »
Ogród to miejsce, w którym mamy wiele pięknych roślin. One są niesamowite same w sobie, jednak czasami warto dodać parę drobiazgów, które podkreślą piękno naszych roślin.

1. Obrzeża i palisady

Dzięki tym elementom podkreślisz granicę np. pomiędzy trawnikiem, a chodnikiem. Jest to świetny sposób, na estetyczne oddzielenie terenów zielonych od kostki brukowej lub betonu. Szczególnymi walorami estetycznymi cechują się ozdobne palisady, którymi możemy nadać swojemu ogrodowi odrobinę elegancji.

2. Oświetlenie

Tutaj każdy może zastosować to co lubi. Dla miłośników tradycji polecamy ozdobne lampy naftowe lub pochodnie. Uroku także dodają także lampy elektryczne. Niektóre z nich są zasilane  energią słoneczną, dzięki czemu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd.

3. Altany

To miejsce w ogrodzie, w których schronisz się przed słońcem, zjesz posiłek na świeżym powietrzu, czy po prostu zrelaksujesz się i odpoczniesz.

4. Oczka wodne

Wyobraź sobie, że miałeś stresujący dzień, ale w ogrodzie masz mostek i małe oczko wodne. Stajesz na mostku i wpatrujesz się przez chwilę w pływające w nim rybki, czujesz lekki wiaterek, myślisz o samych przyjemnych rzeczach... Poczułeś małe odprężenie? Tak właśnie działa oczko wodne. Właśnie dlatego warto zbudować sobie taką mini oazę, która chociaż na chwilę pozwoli się odprężyć.

5. Ozdobne donice

Mam tutaj na myśli w szczególności ozdobne gazony w antycznych kształtach. Rośliny posadzone w takiej donicy są pięknie wyeksponowane. Najlepiej prezentują się w tym rośliny takie jak surfinie, lobelie, czy pelargonie.

Tych kilka elementów w ogrodzie nada mu osobistego charakteru. Najważniejsze jest to, żeby wybrać te elementy, które nam się podobają. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z własnego ogrodu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaBb

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »