Społeczeństwo » Społeczeństwo

5 najczęstszych błędów na komisji lekarskiej w UK, przez które nie zdobędziesz odszkodowania

5 najczęstszych błędów na komisji lekarskiej w UK, przez które nie zdobędziesz odszkodowania
Zobacz więcej zdjęć »
Komisja lekarska to jeden z najważniejszych momentów w walce o odszkodowanie powypadkowe. Od tego, co na niej powiesz, będzie zależało, jak dużą rekompensatę finansową dostaniesz.

Jeżeli odszkodowanie ci się należy, to wystarczy, że się odpowiednio przygotujesz, a należne ci pieniądze będziesz miał właściwie w kieszeni. Stres, brak wiedzy lub po prostu niepotrzebna wpadka mogą jednak skutecznie przekreślić twoje szanse. Poznaj 5 błędów najczęściej popełnianych na komisji lekarskiej w UK, które mogą cię dużo kosztować.

1. Przekazywanie ogólnikowych, nieprecyzyjnych informacji
Choć to lekarz ma za zadanie określić doznane przez ciebie obrażenia, to największy wpływ na zdobycie zadośćuczynienia masz ty. W końcu to ty najlepiej wiesz, jakie masz dolegliwości i jak wpłynęły na twoje codzienne życie. Dlatego jeśli coś cię boli, to po wejściu do gabinetu lekarskiego na chwilę zrzuć maskę niewzruszonego twardziela i opowiedz szczegółowo, co ci dolega i w jaki sposób utrudniło ci to zwykłe funkcjonowanie. Mów jak najwięcej, ale konkretnie. Lanie wody nie tylko nie pomoże, ale wręcz może rozproszyć uwagę lekarza i sprawić, że pominie istotne fakty. Nie bój się przejąć inicjatywy rozmowy, by zwrócić uwagę lekarza na ważny szczegół.

2. Skupianie się wyłącznie na stratach zdrowotnych
Wielu ludzi błędnie zakłada, że skoro to komisja lekarska, to jedyne, o czym powinni mówić, to tylko i wyłącznie doznany uszczerbek na zdrowiu. Niestety, ale takie ograniczanie się tylko do samego urazu fizycznego jest strzałem w stopę, przez które sam sobie obniżysz kwotę możliwego do zdobycia odszkodowania. Być może tego jeszcze nie wiesz, ale na maksymalną wysokość odszkodowania wpływa wiele innych czynników. Jeżeli w wyniku wypadku czasowo lub stale doszło do pogorszenia twojej sprawności fizycznej - dotyczy to właściwie każdego aspektu życia: od wychowywania dzieci, przez sport i rekreację, aż po hobby i samorealizację.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

3. Lekceważenie objawów

Po raz kolejny podkreślamy, że wysokość odszkodowania powypadkowego będzie zależała od tego, jak poważne skutki wypadku dla naszego zdrowia orzeknie lekarz. Koniecznie opowiedz o wszelkich, nawet najdrobniejszych dolegliwościach i problemach. Być może nie jesteś pewien, czy któryś był efektem wypadku. Nie pomijaj żadnego objawu, niech lekarz zdecyduje, czy dana informacja jest istotna. Częstym błędem jest sytuacja, gdy w odpowiedzi na pytanie lekarza o to, jak się czujemy, pacjenci odpowiadają, że "w porządku". Zastanów się - jeżeli wszystko z Tobą ok, to dlaczego niby miałbyś otrzymać jakiekolwiek pieniądze? Koniecznie opowiedz o wszystkich przykrych następstwach wypadku.

4. Rozmijanie się z prawdą

Po lekturze poprzednich punktów niektórych pewnie kusi to, aby trochę podkoloryzować swoją relację. Lepiej jednak nie ulegaj tej pokusie, gdyż przyłapanie cię na kłamstwie może całkowicie przekreślić twoją szansę na zdobycie pieniędzy. Dotyczy to również sytuacji, w której lekarz pyta cię o wypadki z przeszłości. Udzielaj obszernych i zgodnych z prawdą odpowiedzi. Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub po prostu nie pamiętasz jakichś szczegółów - podkreśl to i zasugeruj poszukanie odpowiedzi w swoich aktach medycznych. Pamiętaj, że ubezpieczyciel niechętnie rozstaje się ze swoimi (a właściwie twoimi) środkami finansowymi i chętnie skorzysta z okazji, by po byle kłamstwie podważyć całość twoich zeznań. A w takim wypadku twoja wiarygodność nie byłaby zbyt wysoka.

5. Niesprawdzenie raportu lekarza

Lekarz to też człowiek i może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu pominął jakąś informację, potraktował ją pobieżnie lub też przedstawił w niekorzystnym dla ciebie świetle. W otrzymanej kopii raportu sprawdź, czy wszystko się zgadza i czy lekarz nie pominął jakiegoś ważnego szczegółu. Jak już wspomnieliśmy, wizyta u lekarza to jeden z najważniejszych momentów w procedurze odszkodowawczej, a raport lekarski to dokument podsumowujący przebieg komisji i stanowiący podstawę do wniesienia roszczeń o odszkodowanie powypadkowe w UK. To w Twoim interesie leży to, aby został on właściwie przygotowany.

Jak widzisz, dobre przygotowanie do komisji lekarskiej jest niezbędne. Warto jednak ponieść ten trud, gdyż osłodzi nam go zdobyte odszkodowanie w maksymalnej możliwej kwocie. A wtedy pozostanie już tylko wrócić do pełni sił... w bardziej komfortowych warunkach ;)

Artykuł został opracowany na podstawie materiałów ze strony: http://camps-odszkodowania.co.uk/co-mowic-na-komisji-lekarskiej-po-wypadku-w-uk/.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

najszybszeodszkodowania123

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »