Technologie » Internet

52% nowych zagrożeń działa tylko 24 godziny

52% nowych zagrożeń działa tylko 24 godziny
Zobacz więcej zdjęć »
Z badań firmy Panda Security wynika, iż każdego dnia pojawia się średnio 37 tys. nowych wirusów, robaków, trojanów i innych zagrożeń internetowych. W lipcu br. liczba wszystkich skatalogowanych złośliwych programów wyniosła 30 milionów osobnych wzorów.

By uniknąć wykrycia przez firmy tworzące oprogramowanie zabezpieczające hakerzy codziennie modyfikują swoje złośliwe programy.

Każdego dnia PandaLabs, laboratorium firmy Panda Security, otrzymuje prawie 37 tys. wzorów nowych wirusów, robaków, trojanów i innego rodzaju zagrożeń internetowych. Aż 52% z nich (to jest około 19 240) rozprzestrzenia się i infekuje tylko przez 24 godziny. Gdy tylko zostaną zastąpione przez inne, nowe odmiany które dołączają do listy nowych próbek, stają się nieaktywne i nieszkodliwe.

Przyczyna tego leży w motywacji hakerów do czerpania korzyści finansowych z tworzenia złośliwego oprogramowania. By je osiągnąć, twórcy wirusów tak projektują zagrożenia, by ich twory były niezauważalne przez użytkowników oraz dostawców rozwiązań zabezpieczających. Zaledwie 24 godziny po wypuszczeniu jakiejś odmiany złośliwego oprogramowania modyfikują jego kod aby mógł kontynuować rozprzestrzenianie się bez wykrycia przez firmy tworzące oprogramowanie zabezpieczające.

To tłumaczy znaczący wzrost liczby nowych zagrożeń wykrytych przez PandaLabs: w ciągu 20 lat działalności firmy, do roku 2008, wykryto ich 18 milionów. Do 31 lipca 2009 roku liczba ta podskoczyła aż do 30 milionów.

Według Luisa Corronsa, dyrektora technicznego PandaLabs: „To nigdy nie kończący się wyścig w którym niestety hakerzy ciągle wygrywają. Musimy czekać aż złapiemy złośliwe oprogramowanie które stworzyli, by móc poddać je analizie, sklasyfikować i zwalczyć. W tym wyścigu dostawcy, którzy pracują z tradycyjnymi, ręcznymi technikami analizy, są zbyt wolni by zaszczepić klientów skoro okres dystrybucji oraz infekcji jest bardzo krótki. Nasza nowatorska technologia wykrywania wirusów Kolektywna Inteligencja oferuje ochronę działającą praktycznie w czasie rzeczywistym, znacząco redukując ryzyko infekcji."

O firmie Panda Security

Panda Security jest jednym z czołowych producentów zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa już od 20 lat i jest obecna w ponad 55 krajach świata. Pod względem udziałów w rynku Panda Security zajmuje drugie miejsce w Europie (Gartner). Obecnie firma obsługuje 4 miliony klientów, w tym 140 000 korporacji na całym świecie, zatrudniając ponad 1500 osób. Produkty Panda Security - dostępne w ponad 20 językach - umożliwiają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów i bram, dzięki czemu pozwalają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Po ośmiu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Electro World oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »