Rozrywka » Przyroda

A co Tobie przeszkadza być ekologicznym?

A co Tobie przeszkadza być ekologicznym?
Zobacz więcej zdjęć »
Czas i pieniądz – to najczęstsze wymówki tych, których nie interesuje utylizacja odpadów. Rozprawiamy się z ekosceptycznymi mitami, pod lupę biorąc recykling wkładów do drukarek.

„Recykling? To nie dla mnie!" - ile razy te słowa przemknęły Ci przez myśl, gdy przechodziłeś koło kontenerów do segregacji odpadów lub oglądałeś proekologiczny program w telewizji? Zapomnij o tym. Wszelkie ograniczenia związane z recyklingiem istnieją głównie w naszych głowach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przyjrzyjmy im się przez pryzmat utylizacji wkładów do drukarek - w końcu co roku Polacy zużywają ich aż 15 milionów!

Mit pierwszy

Ekologia zabiera czas i pieniądze

Argument, że w ekologię trzeba inwestować własne pieniądze, można włożyć między bajki. Pusty kartridż wystarczy odnieść do sklepu i wrzucić do specjalnego pojemnika lub wysłać w bezpłatnej kopercie. Taką zbiórką tuszów i tonerów zajmuje się należąca do Grupy Black Point, spółka Eco Service. Firma rozdała już w tym roku aż 800 tysięcy kopert na puste atramenty. - Koperty są dostępne w elektromarketach Saturn, Media Markt, sklepach Vobis i Komputronik. Znaleźć je można także w każdym opakowaniu kartridży atramentowych marki Black Point - mówi Sławomir Kuczyński z firmy Eco Service. Nie tylko nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów, ale i nie musimy poświęcać na to specjalnie czasu - sklep i tak trzeba odwiedzić, by uzupełnić braki w zaopatrzeniu drukarki.

Mit drugi

Ekologia kosztem jakości

Niektórzy nieufnie odnoszą się do produktów wytworzonych przy wykorzystaniu materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. Niepotrzebnie. Jakością nie odbiegają one od standardów wyznaczanych przez oryginalne materiały eksploatacyjne. Oszczędności zaczynają się już na etapie produkcji - recykling znacznie zmniejsza zużycie energii i zasobów naturalnych (do produkcji nowego kartridża laserowego zużywa się aż 3, 5 litra oleju). Dzięki powtórnemu wykorzystaniu niektórych elementów, ekologiczne kartridże są nawet o połowę tańsze niż materiały wytworzone od podstaw.

Mit trzeci

Na efekty trzeba poczekać

Niecierpliwość nie musi być wrogiem ekologii. To nieprawda, że efekty proekologicznych działań będą mogły obserwować dopiero nasze prawnuki. Pozytywne skutki odczujemy w portfelu (patrz wyżej), ale nie tylko. Korzystając z kopert firmy Eco Service, pomagamy potrzebującym dzieciom w ramach akcji organizowanej wspólnie z UNICEF. Jeden pusty kartridż to złotówka przeznaczone na wsparcie projektów prowadzonych przez organizację w krajach rozwijających się.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »