Gospodarka » Maszyny
Agregat prądotwórczy używany - czy warto kupić?
Zobacz więcej zdjęć » |
1. Jaki agregat prądotwórczy wybrać?
2. Czy warto kupić agregat prądotwórczy używany?
3. Na jakie dodatkowe kwestie zwrócić uwagę przy zakupie?
Obecność agregatu prądotwórczego w domu sprawia, że nawet w przypadku braku zasilania zewnętrznego można swobodnie korzystać z urządzeń elektrycznych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jaki agregat prądotwórczy wybrać?
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów agregatów, które różnią się między sobą pod względem oferowanej mocy czy zastosowanej prądnicy. Można zdecydować się na urządzenie z silnikiem diesla, benzynowym albo LPG. To wybór indywidualny, choć specjaliści najczęściej sugerują, że w przypadku domów i niewielkich placów budowy najlepiej sprawdzają się popularne benzyniaki. Inwestycja jest stosunkowo niewielka, a efekt dobry. Silniki wysokoprężne oraz sprzęt gazowy to opcja raczej dla miejsc, gdzie prąd musi zostać zapewniony przez długi czas. Duże znaczenie ma natomiast moc agregatu. Zsumowanie poboru prądu znajdujących się w domu urządzeń elektrycznych daje ogólną orientację w potrzebach. Zawsze należy wybierać urządzenie nieco mocniejsze.
Czy warto kupić agregat prądotwórczy używany?
Warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy sprzętu nowego czy wystarczający okaże się agregat prądotwórczy używany? Eksperci są raczej zgodni, że niska cena nie zwiastuje dobrej jakości urządzenia. Rozważmy zatem, zwłaszcza gdy zamierzamy użytkować agregat tylko doraźnie, czy nie lepiej kupić sprzęt lepszej jakości z drugiej ręki niż nowy, a tańszy już na stracie. Agregaty prądotwórcze używane wcale nie muszą być wcześniej mocno eksploatowane.
Na jakie dodatkowe kwestie zwrócić uwagę przy zakupie?
Istnieje jeszcze kilka dodatkowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, niezależnie od tego, czy decydujemy się na agregat prądotwórczy używany, czy na urządzenie nowe. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić w internecie opinie innych kupujących związane na przykład z awaryjnością. Wbrew pozorom, wcale nierzadkie są błędy konstrukcyjne: nieszczelny układ paliwowy czy niemożność dokręcenia śrub. To wszystko przekłada się na użytkowanie.
Fotografia:
Źródło: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/license
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)