Firma » Finanse

AKADEMIA FINAMO – źródło wiedzy o finansach dla zapracowanych

Wiodący doradca finansowy FINAMO organizuje akcję edukacyjną w firmach i zakładach pracy. Szkolenia organizowane są nieodpłatnie w miejscach pracy osób, które chcą wiedzieć więcej na temat kredytów hipotecznych, inwestowania i oszczędzania.

Rozwiązanie to jest dużym ułatwieniem dla klientów bardzo zajętych, którzy nie mogą znaleźć czasu na zadbanie o własne finanse.  Dla firm zaś Akademia stanowi ważny element motywujący i zarazem edukacyjny dla pracowników.

Teoretycznie o pieniądzach można rozmawiać wszędzie,  dlaczego więc nie robić tego w miejscu gdzie się je zarabia? Bezpłatne szkolenia, prowadzone przez ekspertów Finamo są znakomitym rozwiązaniem.  Warto z nich skorzystać tym bardziej, że nie są to natrętne wykłady reklamowe. Szkolenia z cyklu Akademia Finansowa Finamo mają charakter wyłącznie edukacyjny. „Wielu pracowników, którzy przychodzą na szkolenie jest przekonanych, że dość dobrze zna się na inwestowaniu. Nasi słuchacze to ludzie inteligentni, ale wiedzę o finansach czerpią głównie z reklam i mediów. Stąd nieraz nerwowo reagują na wiadomości o spadających cenach akcji itp. Podczas spotkań z nami wyraźnie się uspokajają bo pokazujemy np. że i w czasie bessy można zarabiać.”  - mówi Artur Głos dyr. obszaru Warszawa z Finamo. Zapracowana osoba nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić wszystkich polecanych w reklamie kredytów czy lokat. Jak nie zabłądzić w gąszczu reklam i zmyślnych sloganów? Tego właśnie uczą się adepci Akademii Finansowej Finamo. „Sam dopiero co założyłem lokatę na 7 procent – opowiada Tomek, jeden z uczestników szkolenia. – Wiem, że jest coś takiego jak podatek Belki ale i tak spodziewam się niezłego zysku. Tymczasem podczas szkolenia dowiedziałem się, że zysk z lokat z powodu rosnącej inflacji od lat jest taki sam i dają one ledwie 1-2 proc. Dzięki spotkaniu z doradcami poznałem za to nowe sposoby lokowania kapitału.

Sprawdź co wiesz o własnym kredycie

Bardzo ważnym elementem szkoleń są informacje o kredytach hipotecznych. Podobnie jak na rynku nieruchomości i tutaj pojawiło się wiele istotnych zmian. Co ciekawe na zajęcia o kredytach hipotecznych powinni przyjść również te osoby, które taki kredyt już mają. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że miesięczną ratę można znacznie obniżyć. Podczas zajęć eksperci wyjaśniają m.in. w jaki sposób poprzez obniżenie marży banku można zmniejszyć wysokość raty. Dzięki temu okazuje się, że warto na spłatę starego kredytu zaciągnąć nowy. Podejmując dobrą decyzję można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie, a to już ważne wsparcie dla domowego budżetu.

Pracodawca też korzysta

„Należy wiedzieć, że Akademia Finamo daje naprawdę duże korzyści dla słuchaczy – zapewnia Artur Głos -  Jako jedni z pierwszych przekonali się o tym pracownicy w firmie Dell. Naszych prezentacji wysłuchali tam niemal wszyscy z zarządem włącznie. Po szkoleniach spotykamy się z wieloma pytaniami - najwięcej  dotyczy kredytów hipotecznych. Dla naszych doradców to duży sprawdzian, ale zawsze udaje im się znaleźć odpowiednie rozwiązania. Już teraz mogę potwierdzić rosnące zainteresowanie Akademią. Kalendarz kolejnych szkoleń już się zapełnia i chętnie przyjmujemy nowe zgłoszenia.”Akademia Finamo jest żywym programem edykacyjnym. Eksperci Finamo przygotowują kolejne scenariusze zajęć, na których omawia się nowe oferty i pomysły, jakie dostarcza sektor finansowy. Inicjatywa spotkała się z dużym entuzjazmem wśród pierwszych firm i ich pracowników.Firmy zainteresowane szkoleniami Akademii Finansowej Finamo mogą umówić z doradcami za pośrednictwem www.finamo.pl lub w dowolnej placówce. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Smart Media Sp. z o. o.
http://smart-media.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »