Technologie » Internet
Analiza światowych konfliktów w nowym serwisie Wirtualnej Polski
Zobacz więcej zdjęć » |
Serwis skierowany jest do osób, które w Sieci szukają informacji na temat ognisk zapalnych i światowego bezpieczeństwa. Powstał także z myślą o osobach i organizacjach zainteresowanych obroną praw człowieka.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„W Sieci znaleźć można serwisy poświęcone politologii i sprawom zagranicznym, ale żaden polski portal, w przeciwieństwie do mediów zachodnich, nie poświęca osobnej sekcji tej tematyce. Nasz serwis kierujemy do ludzi młodych, którzy są ciekawi świata. W burzliwych czasach, gdy niemal codziennie dochodzi do zamachów terrorystycznych, a regionalne konflikty zdają się zagrażać światu chcemy, by nasz portal pomagał zorientować się, co stanowi niebezpieczeństwo dla nas wszystkich." - mówi Paweł Orłowski z Wirtualnej Polski, wydawca serwisu.
Jest to pierwsza witryna w polskim Internecie, w której temat konfliktów światowych potraktowany jest tak szeroko - od syntezy po analizę. Na stronie głównej serwisu znajdują się zakładki kontynentów. Każda z nich zawiera materiały wideo, galerie oraz artykuły poświęcone konfliktom na danym obszarze. Obok Afryki, Ameryki czy Azji wyodrębniono także kategorię Terroryzm. Można w niej znaleźć informacje o największych organizacjach terrorystycznych, jej szefach i działaniach podjętych przeciw nim. Na stronie głównej konflikty.wp.pl zamieszczono interaktywną mapę świata z ogniskami zapalnymi, których kolor odzwierciedla poziom zagrożenia. Po najechaniu kursorem na dany punkt, wyświetla się informacja z historią konfliktu.
Witryna zawiera dużo materiałów własnych redakcji Wiadomości. Są to m.in. wywiady z ekspertami (m.in. o sytuacji w Kosowie czy Birmie), analizy (np. o tym, czym jest dżihad dla wyznawców Allacha czy też o paradoksach stosunków izraelsko-irańskich). Na szczególną uwagę zasługuje także „poczet zbrodniarzy wojennych" - cykl artykułów o największych zbrodniarzach przeciwko ludzkości, od czasów II wojny światowej.
„Prezentujemy teksty opisujące tło i historię konfliktów. Gorące wydarzenia komentują u nas analitycy polskich thinktanków, wykładowcy i niezależni specjaliści, tacy jak Stanisław Koziej, Janusz Danecki, Wiesław Lizak, czy Adam Balcer. Przedstawiamy też galerie i filmy z miejsc konfliktów." - dodaje Paweł Orłowski. Waśnie, antagonizmy, zbrojne konflikty. Ranni, ofiary, zaginieni. Tak jest od początku historii ludzkości. Dlaczego? Także na to pytanie szukają odpowiedzi twórcy serwisu konflikty.wp.pl
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)