Technologie » Internet

Analiza światowych konfliktów w nowym serwisie Wirtualnej Polski

Analiza światowych konfliktów w nowym serwisie Wirtualnej Polski
Zobacz więcej zdjęć »
Genezy konfliktów na wszystkich kontynentach, stany zagrożenia i perspektywy dla objętego niepokojami regionu znaleźć można na stronie konflikty.wp.pl. To pierwszy polski serwis traktujący, w sposób pogłębiony, problematykę światowych napięć.

Serwis skierowany jest do osób, które w Sieci szukają informacji na temat ognisk zapalnych i światowego bezpieczeństwa. Powstał także z myślą o osobach i organizacjach zainteresowanych obroną praw człowieka.

„W Sieci znaleźć można serwisy poświęcone politologii i sprawom zagranicznym, ale żaden polski portal, w przeciwieństwie do mediów zachodnich, nie poświęca osobnej sekcji tej tematyce. Nasz serwis kierujemy do ludzi młodych, którzy są ciekawi świata. W burzliwych czasach, gdy niemal codziennie dochodzi do zamachów terrorystycznych, a regionalne konflikty zdają się zagrażać światu chcemy, by nasz portal pomagał zorientować się, co stanowi niebezpieczeństwo dla nas wszystkich." - mówi Paweł Orłowski z Wirtualnej Polski, wydawca serwisu.

Jest to pierwsza witryna w polskim Internecie, w której temat konfliktów światowych potraktowany jest tak szeroko - od syntezy po analizę. Na stronie głównej serwisu znajdują się zakładki kontynentów. Każda z nich zawiera materiały wideo, galerie oraz artykuły poświęcone konfliktom na danym obszarze. Obok Afryki, Ameryki czy Azji wyodrębniono także kategorię Terroryzm. Można w niej znaleźć informacje o największych organizacjach terrorystycznych, jej szefach i działaniach podjętych przeciw nim. Na stronie głównej konflikty.wp.pl zamieszczono interaktywną mapę świata z ogniskami zapalnymi, których kolor odzwierciedla poziom zagrożenia. Po najechaniu kursorem na dany punkt, wyświetla się informacja z historią konfliktu.

Witryna zawiera dużo materiałów własnych redakcji Wiadomości. Są to m.in. wywiady z ekspertami (m.in. o sytuacji w Kosowie czy Birmie), analizy (np. o tym, czym jest dżihad dla wyznawców Allacha czy też o paradoksach stosunków izraelsko-irańskich). Na szczególną uwagę zasługuje także „poczet zbrodniarzy wojennych" - cykl artykułów o największych zbrodniarzach przeciwko ludzkości, od czasów II wojny światowej.

„Prezentujemy teksty opisujące tło i historię konfliktów. Gorące wydarzenia komentują u nas analitycy polskich thinktanków, wykładowcy i niezależni specjaliści, tacy jak Stanisław Koziej, Janusz Danecki, Wiesław Lizak, czy Adam Balcer. Przedstawiamy też galerie i filmy z miejsc konfliktów." - dodaje Paweł Orłowski. Waśnie, antagonizmy, zbrojne konflikty. Ranni, ofiary, zaginieni. Tak jest od początku historii ludzkości. Dlaczego? Także na to pytanie szukają odpowiedzi twórcy serwisu konflikty.wp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »