Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Ananas odchudza

Ananas odchudza
Zobacz więcej zdjęć »
W ananasach odkryto działający związek biologicznie czynny-bromelainę. Okazało się, że wspomaga ona trawienie, przyśpiesza przemianę materii. Ponadto w ananasie znajduje się dużo błonnika, który pęczniejąc, daje uczucie sytości.

Dlatego ananas polecany jest w dietach odchudzających. Najnowsze badania wykazały, że bromelaina wykazuje też silne działanie przeciwzapalne. Leczy stany zapalne stawów, łagodzi ból, zmniejsza obrzęki, wspomaga gojenie się uszkodzonych tkanek.

Olbrzymie nadzieje wiążą naukowcy z możliwością zastosowania bromelainy w terapii astmy. Okazało się bowiem, że powoduje ona łagodzenie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz zmniejsza gęstość zalegającego je śluzu.

Naukowcy z Instytutu Badań Medycznych w Queensland wykazali, że składniki bromelainy są w stanie tak pobudzić układ odpornościowy człowieka, że niszczy on komórki nowotworowe. Kto wie, może w przyszłości ananas pomoże nam w walce z nowotworami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »