Technologie » Komputery

APC by Schneider Electric przedstawia EcoBreeze™

APC by Schneider Electric przedstawia EcoBreeze™
Zobacz więcej zdjęć »
Opracowany przez APC by Schneider Electric modułowy wymiennik ciepła może automatycznie przełączać się pomiędzy dwoma formami chłodzenia: wymianą powietrze-powietrze i chłodzeniem wyparnym.

APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia, przedstawił dziś EcoBreezeTM, modułowy wymiennik ciepła z funkcją pośredniego wymiennika wyparnego i wymiennika powietrze-powietrze.

EcoBreeze ma wyjątkową możliwość automatycznego przełączania pomiędzy tymi dwoma funkcjami, aby w trybie ciągłym zapewniać jak najwydajniejsze chłodzenie ośrodków przetwarzania danych. Konstrukcja EcoBreeze umożliwia obniżenie poboru energii dzięki wykorzystaniu różnicy temperatury pomiędzy powietrzem zewnętrznym, a rozgrzanym powietrzem w ośrodku przetwarzaniu danych, zapewniając jego ekonomiczne chłodzenie. Wymiennik EcoBreeze spełnia wymagania ASHRAE 90.1/TC 9.9 pod względem wydajności i ekonomiczności. Dostępne są moduły o różnych wymiarach oraz wykorzystywanym napięciu i fazach zasilania, co pozwala zaspokoić potrzeby każdego ośrodka przetwarzania danych.

Ponieważ ośrodki przetwarzania danych ciągle się rozbudowują, a lokalne firmy energetyczne nakładają znaczne ograniczenia na możliwość poboru mocy z sieci, coraz bardziej palącą staje się potrzeba zmniejszenia zużycia energii poprzez zastosowanie bardziej ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań. EcoBreeze odpowiada na potrzeby współczesnych ośrodków przetwarzania danych, implementując w modułach chłodzenia szereg rozwiązań zapewniających optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów. Zlokalizowany poza granicami ośrodka przetwarzania danych moduł wykorzystuje lokalne warunki klimatyczne i może automatycznie przełączać się pomiędzy dwoma zoptymalizowanymi pod kątem ekonomiczności formami chłodzenia:

· Wymiana ciepła powietrze-powietrze - Wentylatory EC (elektronicznie komutowane) doprowadzają gorące powietrze z ośrodka przetwarzania danych, które następnie jest przeprowadzane przez wewnętrzne kanały pośredniego wymiennika wyparnego (IEC). Powietrze po ochłodzeniu opuszcza moduł IEC, przechodzi przez wężownicę chłodzącą i wraca do ośrodka przetwarzania danych.

· Pośrednia wymiana ciepła wykorzystująca parowanie - Gdy temperatura otoczenia uniemożliwia wymianę ciepła powietrze-powietrze, chłodzenie odbywa się na drodze wyparnej wymiany ciepła, w trakcie której woda jest odparowywana na zewnątrz kanałów wymiennika ciepła. EcoBreeze to pierwsze na rynku rozwiązanie, które bez względu na zastosowany tryb chłodzenia (gaz-gaz lub wyparne) zapobiega kontaktowi powietrza z zewnątrz z powietrzem z ośrodka przetwarzania danych.

Klimatyzator EcoBreeze wyposażony jest w proporcjonalny układ z czynnikiem chłodniczym R410a, a także zintegrowany system uzdatniania wody, który eliminuje potrzebę chemicznego uzdatniania wody. Stanowi to odpowiedź na ekologiczne obawy związane z niektórymi systemami chłodzenia wodnego lub z użyciem czynnika chłodzącego. Obie wykorzystywane przez EcoBreeze ekonomiczne strategie chłodzące w maksymalnym stopniu wykorzystują lokalne warunki klimatyczne, aby przez cały rok gwarantować zastosowanie najwydajniejszej formy chłodzenia.

- EcoBreeze nie tylko zapewnia kilka metod ekonomizacji chłodzenia, ale jego modułowa budowa umożliwia przystosowanie urządzenia do przyszłych potrzeb ośrodka przetwarzania danych. To, w połączeniu z faktem, że urządzenie wykorzystuje powietrze zewnętrzne i może automatycznie przełączać się na najwydajniejszy w danym momencie tryb chłodzenia, sprawia, że EcoBreeze wyróżnia się na tle innych rozwiązań chłodzących. - powiedział Pat Johnson, wiceprezes działu szaf serwerowych i rozwiązań chłodzących w firmie APC. - Budując nowe ośrodki przetwarzania danych, menedżerowie IT wybierają produkty i rozwiązania APC, aby stworzyć jak najbardziej wydajne i wszechstronne obiekty. Zawsze jesteśmy podekscytowani, gdy możemy zaoferować produkt, który tak jak EcoBreeze odpowiada zarówno na bieżące, jak i przyszłe potrzeby klienta.

Wymiennik EcoBreeze jest dostępny w postaci pojedynczych modułów 50 kW, które można łączyć w grupy po cztery (200 kW) lub osiem (400 kW). Takie modułowe, skalowalne podejście umożliwia klientom zakup odpowiadający ich bieżącemu zapotrzebowaniu, dając równocześnie możliwość zwiększenia wydajności chłodzenia wraz z rozwojem ośrodka przetwarzania danych. Modułowa konstrukcja zapewnia również nadmiarowość na poziomie ramy i gwarantuje dostępność systemu nawet w trakcie przerw konserwacyjnych i serwisowych. Zasilanie, woda, dystrybucja przepływu powietrza i połączenia komunikacyjne zostały scentralizowane w ramie urządzenia, co upraszcza wymogi instalacyjne. Ponadto, ponieważ moduł jest zlokalizowany poza granicami ośrodka przetwarzania danych, EcoBreeze nie zajmuje w nim miejsca, pozwalając menedżerom IT wykorzystać przestrzeń ośrodka przetwarzania danych na zwiększenie jego wydajności bez konieczności poświęcania miejsca na dodatkowe moduły chłodzące.

System EcoBreeze został zaprezentowany podczas konferencji DatacenterDynamics London, która odbyła się 9 i 10 listopada 2010 roku w hotelu Lancaster w Londynie. Rozwiązanie EcoBreeze będzie dostępne w sprzedaży na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki począwszy od 2011 roku.

Więcej informacji na temat rozwiązań chłodzących firmy APC można uzyskać w witrynie www.apc.com

O APC by Schneider Electric

APC by Schneider Electric to światowy lider w zakresie zasilania awaryjnego oraz chłodzenia precyzyjnego. Dostarcza innowacyjne urządzenia, oprogramowanie i systemy dla użytkowników domowych, biur, centrów danych oraz fabryk. Wspierana przez siłę, doświadczenie i rozległą sieć działu Critical Power & Cooling Services koncernu Schneider Electric, firma APC zapewnia rozwiązania doskonale zaprojektowane, bezbłędnie zainstalowane i utrzymane w dobrym stanie przez cały okres ich użytkowania. Dzięki ciągłemu dążeniu do innowacji APC oferuje najnowocześniejsze i energooszczędne rozwiązania dla technologii i aplikacji przemysłowych o znaczeniu krytycznym. W 2007 roku Schneider Electric dokonał akwizycji APC i połączył ją z firmą MGE UPS Systems. W wyniku fuzji powstał nowy dział Schneider Electric o nazwie Critical Power & Cooling Services, który w 2008 roku zanotował przychody w wysokości 2,6 mld euro przy zatrudnieniu 12 000 osób na całym świecie. Rozwiązania APC obejmują systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), urządzenia klimatyzacji precyzyjnej, szafy 19", systemy ochrony fizycznej oraz oprogramowanie do projektowania i zarządzania zasilaniem, w tym architekturę InfraStruXure®, najbardziej wszechstronne na rynku rozwiązanie integrujące zasilanie, chłodzenie oraz zarządzanie. Schneider Electric, zatrudniający 114 tys. pracowników na całym świecie i obecny w 100 krajach, w 2008 roku osiągnął sprzedaż na poziomie 18,3 mld euro. Więcej informacji o firmie APC znajduje się na stronie www.apc.com. Wszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.

Kontakt dla prasy:

Ewa Mittelstaedt Katarzyna Kosińska

Monday PR Schneider Electric IT Poland Sp. z o.o.
ul. Noakowskiego 10/30 ul. Ryżowa 33 A
00-666 Warszawa 02-495 Warszawa

tel. +48 (22) 487 84 21 tel. +48 (22) 666 00 11

e-mail: ewa@mondaypr.pl

katarzyna.kosinska@apcc.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mondaypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »