Technologie » Internet

Aplikacje na urządzenia mobilne

Aplikacje na urządzenia mobilne
Zobacz więcej zdjęć »
Aplikacje na urządzeniach mobilnych stają się coraz popularniejsze – dzisiaj nie wyobrażamy sobie braku możliwości personalizacji i zwiększenia możliwości naszego smartphone czy tabletu poprzez dodatkowe widgety i aplikacje pobierane jednym kliknięciem w sklepach z aplikacjami.

Nie ma przy tym większego znaczenia, czy mówimy tutaj o aplikacjach płatnych, czy też bezpłatnych. Co jest jednak potrzebne do stworzenia własnej aplikacji na urządzenia mobilne i czy każdy z nas może taką napisać?

Pisanie aplikacji na iOS oraz pisanie aplikacji na Androida to de facto dwa oddzielne światy. Pomimo jednak tego, że w tworzeniu aplikacji na dwa powyższe systemy operacyjne występują spore różnice, to ogólne założenia w pisaniu aplikacji na nie są identyczne.

1) Narzędzia

Do pisania aplikacji na urządzenia mobilne konieczne są odpowiednie narzędzia w postaci chociażby kompilatorów, debuggerów czy aplikacji umożliwiających testowanie naszego nowego programu przy różnych założeniach sprzętowych. Wszystko to co prawda znajdziemy w Internecie, jednak nie wszystkie programy są zarazem darmowe i ogólnodostępne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

2) Znajomość języka angielskiego

Wielu początkującym programistom i osobom marzącym o stworzeniu własnej aplikacji na urządzenia mobilne wydaje się, że języki programowania są uniwersalne i mając w planach stworzenie aplikacji po polsku, dedykowanej Polakom, nie potrzeba znajomości języków obcych – nic bardziej mylnego! To właśnie w języku angielskim występuje całościowa dokumentacja nie tylko do systemów operacyjnych, ale również do narzędzi, które pomogą nam tworzyć. Co prawda można próbować obyć się bez zaglądania do dokumentacji, jednak tworzenie aplikacji w taki sposób będzie wymagało poświęcenia znacznie większej ilości czasu.

3) Znajomość języków programowania

Najprościej mówiąc – nie ma co brać się za programowania aplikacji na urządzenia mobilne, jeżeli nie posiadamy dostatecznej wiedzy na temat języków programowania, którą to wiedzę możemy wykorzystać w praktyce.

4) Znajomość specyfiki konkretnych systemów – Android i iOS

Wbrew pozorom każdy system operacyjny ma elementy, które wyróżniają go na tle innych systemów operacyjnych i tym samym tworzenie aplikacji może wymagać użycia odpowiednich narzędzi, zastosowania zmienionej składni czy jeszcze innych modyfikacji naszego kodu. Jest to wiedza, którą zdobywa się co prawda z czasem i kolejnymi wersjami naszej aplikacji, jednak bez znajomości przynajmniej podstawowych różnic między systemami nie ma co podchodzić do pisania własnej aplikacji.

Podsumowując, jeżeli czujemy się na siłach to nie bójmy się próbować napisać własnej aplikacji na Androida lub iOS. Żaden szanowany obecnie deweloper nie zyskał popularności na swojej pierwszej aplikacji – do stworzenia prawdziwego hitu potrzeba nie tylko odrobiny kreatywności i wyobraźni, które pozwolą wyróżnić się wśród innych aplikacji na rynku, ale również dobrego przygotowania jej pod względem programistycznym. Nie ma chyba nic gorszego niż źle funkcjonująca aplikacja, która np. cały czas się zawiesza i odmawia współpracy.

http://appchance.pl/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »