Firma » Biznes

APS SA wdraża innowacyjny system informatyczny

APS SA wdraża innowacyjny system informatyczny
Zobacz więcej zdjęć »
Automatyka Pomiary Sterowanie SA wdraża system informatyczny B2B usprawniający zarządzanie firmą na wszystkich szczeblach. Wykonawcą zadania jest Centrum Informatyki Zeto z Białegostoku.

Jako spółka notowana na alternatywnym rynku giełdy – NewConnect, APS SA konsekwentnie realizuje inicjatywy nastawione na wprowadzenie rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwie. Spółka zawarła umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości reprezentowaną przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w Białymstoku o dofinansowanie wartego blisko 720 tys. projektu. Jego celem jest wsparcie innowacyjnego wdrożenia systemu B2B, automatyzującego proces realizacji zamówienia handlowego oraz proces nadzoru serwisowego przy wdrożeniu technologii elektronicznej wymiany danych.

- Rosnące potrzeby firmy i konieczność dostosowania sposobu zarządzania do obowiązujących na rynku standardów sprawiły, że zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie– mówi prezes APS SA, Bogusław Łącki.

 

Projekt zakłada wdrożenie dwóch systemów B2B: do elektronicznego obiegu dokumentów wraz z systemem zarzadzania przepływami pracy (Workflow) oraz systemu Forte stanowiącego bazę transakcyjną nowego systemu informatycznego.

- Systemy te obejmą dwa procesy: realizacji zamówienia handlowego oraz proces nadzoru serwisowego nad instalacja wykonaną przez APS S.A. u klienta- mówi Andrzej Karaszewski, doradca zarządu ds. systemów mikroprocesorowych. -  W ramach projektu wdrożona zostanie również technologia podpisu elektronicznego i elektronicznej wymiany danych, eliminująca w znacznym stopniu obieg dokumentacji w formie papierowej.

 

By to było możliwe konieczne jest zbudowanie wydajnej i niezawodnej infrastruktury serwerowej i sieciowej, niezbędnej do uruchomienia nowego systemu informatycznego wraz z dostawą, konfiguracją i uruchomieniem jego elementów składowych. To zadaniem realizuje firma Zeto.

Według założeń projekt swoim zasięgiem obejmie współpracę z partnerami zagranicznymi z Łotwy i z Białorusi, a docelowo także pozostałych kontrahentów APS SA. Realizacja projektu rozpoczęła się na początku marca 2014 od podpisana umowy z wykonawcą zadania, a jego zakończenie zaplanowano na koniec sierpnia. Wdrażanie systemu przebiega etapowo- od dostawy serwerów i systemów informatycznych,  poprzez dostarczenie eDokumentów, a następnie systemu Forte i ich implementację w środowisku informatycznym, po uruchomienie procesów, testy oraz  szkolenie pracowników. Projekt swoim zasięgiem obejmuje całą załogę APS oraz jej  wybranych biznesowych partnerów zagranicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »