Technologie » Internet

Ataki DDoS uderzają więcej niż raz: 8 na 10 firm zostało zaatakowanych wielokrotnie

Ataki DDoS uderzają więcej niż raz: 8 na 10 firm zostało zaatakowanych wielokrotnie
Zobacz więcej zdjęć »
Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania wynika, że w przypadku większości ofiar ataki DDoS - mające na celu zatrzymanie infrastruktury IT - nie stanowiły jednorazowego zdarzenia, a wiele firm stało się celem wielu działań cyberprzestępców w ciągu minionego roku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 
 
Ataki DDoS dotknęły jedną na sześć firm w okresie 12 miesięcy. Najbardziej ucierpiała branża budowlana, firmy IT oraz serwisy telekomunikacyjne. Większość firm (79%) przyznała, że została zaatakowana więcej niż jeden raz, natomiast niemal połowa firm padła ofiarą ataku czterokrotnie lub więcej razy. 

Ataki na firmy wyróżnia nie tylko częstotliwość, ale również czas trwania: 39% ataków trwało krótko, natomiast 21% badanych firm wskazało, że ataki, jakich doświadczyły, trwały kilka dni, czy nawet tygodni. Jeśli chodzi o szkody na reputacji, sytuację pogarsza dodatkowo sytuacja, w której firmy odkrywają, że zostały zaatakowane, dopiero gdy zostaną poinformowane o tym przez strony zewnętrzne. W 27% przypadków firmy dowiedziały się o trwającym ataku od swoich klientów, a w 46% przypadków atak zidentyfikowała zewnętrzna organizacja specjalizująca się w przeprowadzaniu audytów. Nie jest to zaskakujące, zważywszy na to, że cyberprzestępcy zwykle atakują zasoby dostępne w internecie, takie jak portale dla klientów (40%), usługi komunikacyjne (40%) oraz strony internetowe (39%). W takiej sytuacji klienci mogą jako pierwsi zauważyć, że serwis online działa nieprawidłowo. 

"Niebezpiecznie jest traktować ataki DDoS jako zdarzenia, które występują rzadko, mogą przytrafić się firmie jednorazowo, przez przypadek, i powodują minimalne szkody. Z reguły jeśli atak się powiedzie, przestępcy ponownie wykorzystają to narzędzie przeciwko firmie, blokując jej zasoby przez dłuższy czas. Niestety, nawet jeden atak może spowodować duże straty finansowe i wizerunkowe, a zważywszy na to, że prawdopodobieństwo kolejnego ataku wynosi prawie 80%, straty te można pomnożyć przez dwa, trzy i więcej. Dla współczesnej firmy rozwiązanie zabezpieczające przed atakami DDoS jest tak samo potrzebne jak podstawowa ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem oraz phishingiem" - powiedział Aleksiej Kisielew, menedżer projektu w zespole odpowiedzialnym za rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection. 

Więcej informacji na temat ataków DDoS zawiera raport przygotowany z użyciem danych pochodzących z usługi Kaspersky DDoS Intelligence - https://kas.pr/fZ6N. Dalsze informacje dotyczące ochrony oferowanej przez Kaspersky Lab w celu zwalczania ataków DDoS są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/dla-korporacji/ddos-protection

Badanie "Corporate IT Security Risks" jest przeprowadzane co rok przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International. W 2016 r. zapytano 4 395 przedstawicieli małych, średnich oraz dużych firm z 25 państw o ich poglądy dotyczące bezpieczeństwa IT oraz rzeczywiste incydenty, z którymi mieli do czynienia. 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »