Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Bajkowy Teatr Cieni

Bajkowy Teatr Cieni
Zobacz więcej zdjęć »
Oficyna Kartex w swojej witrynie internetowej www.kartex.org prezentuje materiały dydaktyczne dla dzieci od 3. do 10. roku życia, a w tym między innymi sprawdzony cykl pod tytułem BAJKOWY TEATR CIENI.

BAJKOWY TEATR CIENI to cykl materiałów dydaktycznych nawiązujących do sprawdzonej, opartej na wzorcach chińskiego teatru cieni, metody urozmaicania zajęć w  domu, przedszkolu, szkole i świetlicy. Obecnie przeżywa ona renesans swej dydaktyczno-wychowawczej roli, ponieważ niesie ze sobą możliwość aktywizacji i rozwoju  twórczej inwencji dzieci - odgrywając role bohaterów bajek muszą przekładać  literackie treści na język sceniczny.

Przez to – stawiane w różnorodnych, zaimprowizowanych sytuacjach, wynikających z toku przedstawienia - rozwijają swoją wyobraźnię i inteligencję, zasób słownictwa oraz uczą się pracy zespołowej. Scenę teatru stanowi tekturowy ekran ustawiany na stole.

W środkowej części podklejamy go kalką techniczną (dostarczana jest wraz z ekranem). Zestaw każdej bajki składa się z 7-u  kartonowych plansz formatu A-4 zawierających scenografię oraz postacie głównych bohaterów. Wycięte elementy dekoracji przypinamy  pinezkami do bocznych lub górnych części ramy ekranu. Za nim należy umieścić lampę – reflektor.

Aktorami teatru cieni są płaskie, witrażowe postacie przedstawiające ludzi i zwierzęta, które poruszane (przez dzieci – animatorów) między ekranem a źródłem światła, rzucają cienie. Sylwetki postaci należy wyciąć z kartonowych plansz, a następnie umocować  taśmą klejącą do patyków. Do wyboru są następujące tytuły: „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Rzepka”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kartex

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »