Technologie » Komputery

Bezpłatna płyta ratunkowa - BitDefender Rescue CD

Czasami zdarzają się sytuacje awaryjne, w których odzyskanie ważnych plików albo zdezynfekowanie systemu staje się niemożliwe podczas jego normalnej pracy. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest posłużenie się bootowalną płytą ratunkową.

Czasami zdarzają się sytuacje awaryjne, w których odzyskanie ważnych plików albo zdezynfekowanie systemu staje się niemożliwe podczas jego normalnej pracy. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest posłużenie się bootowalną płytą ratunkową, dzięki której można, po pierwsze, przeskanować dyski twarde komputera pod kątem obecności złośliwego oprogramowania, a po drugie, skorzystać z dodatkowych narzędzi, jakie można tam również znaleźć.

BitDefender, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, bezpłatnie udostępnia płytę ratunkową BitDefender Rescue CD w formacie ISO dostępnym pod adresem http://download.bitdefender.com/rescue_cd/bitdefender-rescue-cd.iso

Po pobraniu pliku i wypaleniu obrazu na płycie CD możemy zbootować komputer przy pomocy tak przygotowanego nośnika.

Najnowsze wydanie Rescue CD BitDefendera oparte zostało na linuxowej dystrybucji Xubuntu Live CD. Po uruchomieniu komputera, wybraniu jednej z wersji językowych (angielska, niemiecka, francuska, rumuńska lub hiszpańska) oraz zaakceptowaniu warunków umowy licencyjnej następuje uruchomienie interfejsu skanera BitDefender. Jeśli komputer posiada połączenie z Internetem, program automatycznie zaktualizuje swoje bazy sygnatur antywirusowych oraz silniki skanujące, dzięki czemu możliwe będzie wykrycie i usunięcie także najnowszych szkodników z wszystkich dysków i partycji, włączając w to również partycje NTFS.

Obsługa programu jest w pełni intuicyjna, a w przypadku jakichkolwiek niejasności dotyczących jego konfiguracji skorzystać można z załączonego podręcznika w formacie PDF.

Poza skanerem antymalwarowym BitDefender zamieścił na płycie kilka dodatkowych narzędzi, które mogą okazać się niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych:

  • Thunar File Manager - łatwy w użyciu i szybki menedżer plików
  • Foxit Reader - przeglądarka plików PDF
  • MidnightCommander - doskonale znany użytkownikom Linuxa menedżer plików w trybie tekstowym
  • TestDisk - potężne narzędzie do odzyskiwania danych, zwłaszcza do naprawiania utraconych partycji i przywracania możliwości bootowania z dysków, które stały się niebootowalne
  • Mozilla Firefox - popularna przeglądarka WWW
  • GParted - graficzny edytor partycji służący do tworzenia, reorganizowania i usuwania partycji.

Oprócz tego mamy dostęp do terminala oraz innych standardowych narzędzi systemu Linux.

Chciaż nikomu nie życzymy, aby BitDefender Rescue CD stał się potrzebny, warto być przygotowanym i trzymać w szufladzie płytę ratunkową na wypadek nieprzewidzianej sytuacji.

BitDefender Rescue CD

O BitDefender®

BitDefender jest twórcą jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii uznawanego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od czasu powstania w 2001 roku, BitDefender nieustannie podnosi poziom i ustanawia nowe standardy ochrony proaktywnej, stając się innowatorem branży zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem. Każdego dnia BitDefender chroni dziesiątki milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie – dając im spokój ducha dzięki świadomości bezpieczeństwa ich cyfrowych doświadczeń. Rozwiązania BitDefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z ponad stu krajów. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można szukać na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.com BitDefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.

O Marken®

Marken Systemy Antywirusowe istnieje od 1999 roku i aktywnie działa w  branży bezpieczeństwa informatycznego na terenie całej Polski. Firma zajmuje się dystrybucją oraz wdrażaniem produktów związanych z najnowszymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w sieciach komputerowych, zwłaszcza oprogramowania antywirusowego. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które otrzymały pozytywne opinie i certyfikaty w  niezależnych testach prowadzonych przez laboratoria na całym świecie. Należą do nich m.in. takie światowe marki jak: BitDefender, Kaspersky, ESET, Avast, F-Secure, USB Lock, DeviceLock, NETASQ, G DATA, Acronis.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken Systemy Antywirusowe
http://www.marken.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »