Gospodarka » Żywność

Biała herbata – eliksir młodości

Biała herbata – eliksir młodości
Zobacz więcej zdjęć »
Biała herbata uważana jest za najszlachetniejszy, bo najrzadziej spotykany gatunek.

Arystokracją wśród herbat jest herbata biała - uznawana za najszlachetniejszy gatunek na świecie. Wytwarzana jest głównie w Chinach, a o jej wyjątkowości świadczy również sposób przeprowadzania zbiorów. Herbatę białą uzyskuje się wyłącznie z młodych pąków liści zbieranych wczesną wiosną, które następnie poddawane są tylko procesowi więdnięcia i suszenia.

Białej nie suszy się w ten sam sposób, co innych gatunków herbat (np. na gorącym słońcu) i nie zwija. Dlatego w procesie produkcji herbata biała nie traci naturalnych właściwości. Opisywany napój zawiera dużo witaminy C oraz kofeiny, która działa pobudzająco i pozytywnie wpływa na koncentrację. Dlatego jego picie zaleca się przede wszystkim tym, którzy pracują intelektualnie. Posiada także najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne i zawiera polifenole, chroniące organizm przed atakiem wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia. Jedna filiżanka białej herbaty zawiera tyle polifenoili, ile 12 szklanek soku pomarańczowego, dlatego nazywana jest często „eliksirem młodości”.

Sposób parzenia białej herbaty

Napar uzyskiwany z białej herbaty charakteryzuje się jasną, słomkową barwą oraz niezwykle świeżym, delikatnym smakiem i aromatem. Aby uzyskać ten smak i aromat, a także w pełni wykorzystać właściwości herbat białych, należy je zalewać przegotowaną i ostudzona wodą o temperaturze nie przekraczającej 80°C, przez czas nie dłuższy niż 5 do 7 minut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »