Technologie » Internet

Bitdefender: raport o atakach ransomware w sierpniu

System telemetryczny Bitdefender wykrył w sierpniu tego roku ponad 250 rodzin oprogramowania ransomware. Napastnicy, posługujący się tym rodzajem malware’u, najczęściej atakowali firmy telekomunikacyjne oraz media.

Bitdefender Labs wykrywa co minutę ponad 400 nowych incydentów bezpieczeństwa i codziennie weryfikuje 30 miliardów zapytań o zagrożenia. To pozwala analitykom uzyskać w czasie rzeczywistym bardzo szeroki obraz na temat cyberataków. Bitdefender w sierpniu przeanalizował informacje pochodzące ze statycznych silników antymalware, które stanowią jedną z pierwszych linii bezpieczeństwa, identyfikującą złośliwy kod na podstawie wcześniej znanych atrybutów. W sumie Bitdefender Labs wykrył 21 milionów złośliwych programów oraz 250 rodzin oprogramowania ransomware, dla porównania w lipcu było ich 372. Z danych Bitdefendera wynika, że największą aktywnością w sierpniu wykazał się gang dystrybuujący oprogramowanie WannaCryptor, które stało za 30 proc. ataków realizowanych za pośrednictwem ransomware’u.  W pierwszej piątce znalazły się też Stop/DJVU (19 proc.), Phobos (15 proc.), BearCrypt (8 proc.) oraz Locker (6 proc.).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

             

    Trzy państwa, gdzie wykryto najwięcej ataków to Stany Zjednoczone (30 proc.), Indie (17 proc.) oraz Brazylia (15 proc.). Polska nie znalazła się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.

W sierpniu branżami najczęściej nękanymi przez gangi ransomware były telekomunikacja (51 proc.), media (27 proc.), firmy technologiczne (7 proc.), a także instytucje rządowe (5 proc.).

     

    Autorzy badania zwracają uwagą, że są to przypadki wykryte, a nie wszystkie infekcje jakie miały miejsce. Tym należy między innymi tłumaczyć wysoką pozycję w tym zestawieniu firm telekomunikacyjnych oraz technologicznych, które stosują zaawansowane i dojrzałe systemy bezpieczeństwa IT, potrafiące lepiej zidentyfikować zagrożenia. 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl  



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »