Dom » Budownictwo

Blachy aluminiowe i ich bardzo szerokie zastosowanie w architekturze oraz budownictwie

Blachy aluminiowe i ich bardzo szerokie zastosowanie w architekturze oraz budownictwie
Zobacz więcej zdjęć »
Blachy aluminiowe to stosunkowo młody produkt, który swoją karierę w branży budownictwa rozpoczął stosunkowo niedawno,

Jednak od samego początku architekci i projektanci wnętrz zapałali do niego gorącą miłością. Skąd tak ogromna popularność blachy ze stali nierdzewnej?
 
Najważniejsze właściwości blach aluminiowych
 
Blachy aluminiowe używane są do budowy biurowców, centrów handlowych, hoteli, galerii, restauracji lub sklepów. Produkt ten nie tylko zachwyca wysoką estetyką, ale pełni również funkcje praktyczne. Okazuje się, że blachy ze stali nierdzewnej są wyjątkowo trwałe oraz odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - zarówno te mechaniczne, jak i chemiczne. Warstwa tlenków chromu, która tworzy się na powierzchni blachy ze stali nierdzewnej charakteryzuje się bardzo wysokimi właściwościami antykorozyjnymi i odbudowuje blachę w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń. Ponadto warto również podkreślić, że ten materiał jest wyjątkowo odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także ekstremalnych temperatur. W porównaniu z innymi rodzajami blach, stal nierdzewna wykazuje również wysokie właściwości ognioodporne, jak również niską rozszerzalność termiczną.
 
Główne zastosowanie blach ze stali nierdzewnej
 
Z uwagi na fakt, iż obecnie na rynku można zakupić bardzo wiele różnych rodzajów blach ze stali nierdzewnej, ten produkt ma bardzo szerokie i różnorodne zastosowania. Począwszy od materiału na balustrady schodów i kabiny wind, poprzez profile okienne i drzwiowe, a na systemach mocowania fasad i osłonach kolumn i filarów skończywszy. Ponad to, ze stali nierdzewnej bardzo często wykonywane są również kątowniki, rury, pręty, profile lub płaskowniki. Blachy ze stali nierdzewnej mogą mieć powierzchnię szczotkowaną, szlifowaną, matową, lustrzaną, a nawet koloryzowaną czy tłoczoną. Z uwagi na fakt, że blacha jest materiałem bardzo łatwym w obróbce, a łączenie poszczególnych elementów nie sprawia większych trudności jest ona bardzo chętnie stosowana w różnych gałęziach przemysłu, jak również w architekturze i budownictwie.
 
O blachach ze stali kwasoodpornej przeczytasz TUTAJ
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PK MET - Hurtownia metali nieżelaznych
http://www.pkmet.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »