Gospodarka » Przemysł
Budowa MOP-ów rusza po wakacjach
Zobacz więcej zdjęć » |
Prace projektowe dotyczące Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradach wchodzą w decydującą fazę - podkreśla Hanka Krzyżańska, prezes LOTOS Paliw. - Aktualnie ubiegamy się o ostatnie decyzje administracyjne przed złożeniem wniosków o pozwolenie na rozbudowę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zgodnie z planem ciężkie roboty na czterech ww. MOP-ach rozpoczną się jeszcze we wrześniu tego roku. Z pracami przygotowawczymi LOTOS Paliwa wystartują już w przyszłym miesiącu.
Za organizację infrastruktury gastronomicznej na naszych MOP-ach odpowiada McDonald's Polska. Stosowną umowę w tej sprawie podpisaliśmy jeszcze w styczniu tego roku - dodaje Rober Łaniewski, pełnomocnik dyr. naczelnego LOTOS Paliw. - Z właścicielami marek hotelowych, które pomogą nam w zagospodarowaniu MOP-ów prowadzimy właśnie finalne rozmowy.
Przypomnijmy, 23 października ubiegłego roku w zakończonym przez GDDKiA przetargu, LOTOS uzyskał prawo do budowy aż sześciu stacji paliw przy autostradach A2 (odcinek Konin - Stryków) i A4 (odcinek Wrocław - Katowice). Postępowanie przetargowe trwało równy rok, a jego uczestnikami byli główni operatorzy sieci stacji na krajowym rynku. Przedmiotem przetargu było wówczas 7 par MOP-ów w 5 zespołach (po dwa i cztery MOP-y). LOTOS złożył oferty dotyczące wszystkich oferowanych zespołów. Najwyższe wyniki spośród wszystkich oferentów koncern osiągnął w zakresie 4 par. Jednak z uwagi na ograniczenia wynikające z zasad przetargu LOTOS mógł objąć dzierżawą jedynie 3 pary MOP w lokalizacjach: Police/Łęka (A2), Witowice/Oleśnica (A4) i Rachowice/Kozłów (A4).
GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 roku zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.
Coraz więcej stacji LOTOS
W tym roku sieć gdańskiego koncernu powiększyła się o 10 stacji partnerskich, zlokalizowanych w miejscowościach: Czaplinek, Bielsk Podlaski, Środa Śląska, Żyrzyn, Rumia, Tuchów, Radzymin, Wrzosy, Przysucha i Brzezna. Dodatkowo LOTOS otworzył 3 stacje własne. Są to obiekty w Rawiczu, Nowej Soli oraz pierwszy MOP, uruchomiony w Kołbaskowie przy autostradzie A6, prowadzącej do Niemiec. Do końca roku LOTOS Paliwa planują oddać do użytku jeszcze 10 stacji partnerskich i dwie własne. W sumie, na przestrzeni całego 2009 r., sieć koncernu powiększy się o 25 nowych obiektów. W całej sieci LOTOS operuje teraz 88 stacji partnerskich i 142 własne placówki.
W styczniu 2009 r. minęło trzynaście lat istnienia spółki LOTOS Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 319 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. LOTOS Paliwa posiadają również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)