Dom » Budownictwo

Budownictwo energooszczędne w czasach kryzysu

Budownictwo energooszczędne w czasach kryzysu
Zobacz więcej zdjęć »
Czy branża budowlana - jedna z bardziej dynamicznych gałęzi gospodarki - zaczęła w ostatnim czasie spowalniać? O prognozach na przyszłość opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

Spowolnienie w budownictwie nadeszło szybciej, niż spodziewała się tego branża.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


O tym jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku oraz o metodach radzenia sobie z zaistniałą sytuacją opowiada ekspert z firmy Wolf System, Dominik Kosmała: „W branży budowlanej, po bardzo dynamicznym okresie, nastała stagnacja związana z problemami budżetowania inwestycji. Inwestorzy ograniczają koszty, ponieważ zapotrzebowanie i możliwości finansowe klientów znacznie się zmniejszyły. Widmo kryzysu ekonomicznego, a co za tym idzie trudności z otrzymaniem kredytów sprawiły, że konsumenci znacząco obniżają wydatki - kupują coraz mniejsze domy i mieszkania, a także biorą pod uwagę alternatywne technologie budowy. Dlatego też dużym zainteresowaniem, popularnością cieszy się i nadal będzie technologia domów energooszczędnych. Pozwala ona bowiem w znaczący sposób obniżyć koszty związane z codzienną eksploatacją budynku."

Budownictwo energooszczędne to trend, który od kilku lat zyskuje coraz to więcej zwolenników. Aspektem, który coraz częściej branym pod uwagę podczas wyboru technologii budowy, jest możliwość skutecznego zredukowania wydatków przeznaczonych na energię.

„Pomimo wcześniejszego zachłyśnięcia się możliwościami domów pasywnych przy obecnych problemach z finansowaniem inwestycji, klienci znacznie rozważniej wybierają domy energooszczędne. Zwracają uwagę nie tylko na optymalizację kosztów związanych z użytkowaniem domu, ale także na koszty budowy. Firmy specjalizujące się w budownictwie energooszczędnym, chcąc spełniać oczekiwania klientów, pracują nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które pomogą jeszcze bardziej ograniczyć straty energii"- mówi Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z Wolf System.

Świetną receptą na spowolnienie w branży budowlanej oraz trudności z finansowaniem jest zainwestowanie w energooszczędne budownictwo. Firma Wolf System zalecając wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w swoich projektach powodują, że straty energii są znacząco ograniczone, a co za tym idzie, zmniejszają się koszty eksploatacji.

Wolf System Sp. z o.o.
ul. Budowlana 17
41-100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 60-53-700
www.wolfsystem.pl

Międzynarodowy koncern Wolf System to firma o ponad 40 - letniej tradycji. Obecność w 17 krajach Europy i ponad 3500 oddanych pracowników przyczyniają się do ciągłego rozwoju firmy w obszarach budownictwa betonowego, stalowego i drewnianego. Wolf System - odpowiedni produkt od odpowiedniego partnera.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »