Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Bułgaria - Kampania promocyjna w Polsce

Bułgaria - Kampania promocyjna w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Bułgaria rozpoczęła w Polsce kampanię promocyjną, w której pozycjonuje się jako całoroczna destynacja turystyczna o różnorodnej ofercie. Oprócz pięknych i znanych plaż, prezentowane jest bogactwo kulturowe i przyrodnicze Bułgarii oraz cenione ośrodki SPA.

Bułgaria rozpoczęła w Polsce kampanię promującą ofertę turystyczną tego kraju, zachęcając do poznawania nieznanych dotychczas szerzej atrakcji Bułgarii oraz dzielenia się swoimi odkryciami i wrażeniami z innymi. Hasło kampanii brzmi: “Bułgaria – podziel się wrażeniami!”. Oprócz słonecznych plaż, prezentowana jest także wyjątkowa przyroda Bułgarii, wypoczynek w kurortach SPA oraz bogata historia tego kraju, sięgająca czasów Traków, Rzymian, Bizantyjczyków i Prabułgarów.

W ramach kampanii pojawią się reklamy w prasie i Internecie, spoty w radio oraz reklamy outdoorowe w czterech największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław). Działania PR prowadzi agencja Sigma International (Poland). Kampania potrwa do końca 2014 r.

 

O tym, że warto odwiedzić ten piękny, słoneczny kraj mogli przekonać się przedstawiciele mediów i tour operatorów podczas spotkania prasowego w Bułgarskim Instytucie Kultury. Przypomniano przyjazne relacje pomiędzy Polską i Bułgarią, sięgające czasów króla Władysława Warnejczyka. Zachęcano do połączenia wypoczynku nad morzem z grą w golfa, pobytem w spa lub ze zwiedzaniem obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Namawiano także do zimowego wypoczynku w górskich kurortach Bułgarii, oferujących trasy do jazdy na nartach i snowboardzie.

 

Przedstawiono również aktualne statystyki dotyczące branży turystycznej w Bułgarii oraz plany bułgarskiego rządu odnośnie wsparcia tego sektora na polskim rynku. W 2013 r. Bułgarię odwiedziło prawie 250 tys. polskich turystów i zauważalna jest tendencja rosnącą. Zwiększeniu tej liczby z pewnością pomogą bezpośrednie loty czarterowe z trzech polskich miast: Gdańska, Łodzi i Szczecina, które zostaną uruchomione w czerwcu br.

 

Pan Angel Angelov, Radca Handlowy w Ambasadzie Republiki Bułgarii w Polsce, zapewnił , że Polska jest ważnym rynkiem dla bułgarskiej branży turystycznej: „Państwo bułgarskie i branża turystyczna Bułgarii są mocno zainteresowane współpracą z polskimi partnerami. Dokładamy też wszelkich starań, by  jak najlepiej ugościć polskich turystów.”

 

Natomiast pani Anelia Genova, Dyrektor Departamentu Marketingu, Promocji i Informacji Turystycznej w Ministerstwie Gospodarki i Energetyki Republiki Bułgarii, opowiedziała o nowej kampanii promującej ofertę turystyczną Bułgarii: „Chcemy pokazać, że Bułgaria jest wciąż tak samo gościnna i że ma bardzo dużo atrakcyjnych propozycji turystycznych, bez względu na porę roku. Dodała, iż prognozy dotyczące rozwoju tego sektora są optymistyczne:  W tym roku spodziewamy się ok. 6% wzrostu liczby turystów zagranicznych, w tym z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji.

 

Podczas części nieoficjalnej, Pan Marcin Velinov przybliżył gościom sekrety kuchni bułgarskiej, dzieląc się również swoimi doświadczeniami związanymi z tym krajem. Można było spróbować takie smakołyki jak banica, kebabcze, kiufte, sałatka szopska czy sneżanka, a także doskonałe, bułgarskie wina.

 

Dodatkową atrakcją była wystawa zdjęć Pani Ireny Gałuszko (Związek Polskich Artystów Fotografików) przedstawiająca piękno bułgarskiej przyrody oraz urocze miejscowości górskie.

 

Promocja Bułgarii w Polsce jest częścią większej kampanii obejmującej 6 europejskich krajów: Polskę, Niemcy, Rumunię, Ukrainę, Rosję i Szwecję. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwowego Republiki Bułgarii.

 

Branża turystyczna jest jednym z ważniejszych sektorów bułgarskiej gospodarki. W 2013 r. przyjęła 7 milionów turystów, osiągając przychody w wysokości ponad 3 miliardów euro i generując 13,6% PKB. Według prognoz bułgarskiego Ministerstwa Gospodarki i Energetyki oraz analityków z Morgan Stanley w ciągu najbliższych kilku lat branża turystyczna wygeneruje 18% PKB, а do 2020 roku liczba turystów przekroczy 9,5 miliona osób.

 

Więcej informacji nt. atrakcji turystycznych Bułgarii można znaleźć na stronie: bulgariatravel.org.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bułgaria
http://bulgariatravel.org

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »