Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Całe żółte pola

Całe żółte pola
Zobacz więcej zdjęć »
W niektórych częściach świata spotykana w bardzo wielu odmianach, postrzegana jako chwast, nawłoć na obszarze Europy jest wysoko cenioną rośliną leczniczą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na wietrze powiewają późnym latem i w początkach jesieni całe pola jej żółtych, puszystych kwiatów. Kiedy widzimy te wielkie przestrzenie zarośnięte przez nawłoć, wiemy, że nieodwołalnie nadchodzi jesień. Nawłoć zarasta wilgotne lase, pola, pobocza dróg, stosy kompostu, sady …i to w dodatku na całym świecie.

Nawłoć późna (S. gigantea), o lancetowatych liściach, to znana ze swych właściciwości leczniczych wieloletnia roślina. Ta z reguły dzikorosnąca, jadalna bylina reprodukuje się przez korzenie, cebulki, łodygi i nasiona. Wszystkie odmiany mają wiele właściwości odżywczych i oferują mnóstwo korzyści zdrowotnych. Często polecane są przez zielarzy.

Nawłoć można pić w postaci świeżej lub suszonej, w herbatce ziołowej (ma charakterystyczny gorzki smak). Do celów konsumpcyjnych możemy spożytkować wszystkie nadziemne części tej rośliny. Jadalne kwiaty wrzucamy do sałatki. Liście gotujemy jak szpinak lub dodajemy do zupy, gulaszu czy zapiekanki. Można je blanszować i zamrażać w celu późniejszego wykorzystania podczas zimowych długich wieczorów. Gwarantują niezapomniany posmak lata.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poczta Kwiatowa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »