Motoryzacja » Samochody

Commercecon zakończył budowę zakładu SungEel Hitech Poland. Na Dolnym Śląsku rusza recykling baterii

Commercecon zakończył budowę zakładu SungEel Hitech Poland. Na Dolnym Śląsku rusza recykling baterii
Zobacz więcej zdjęć »
W Bukowicach na Dolnym Śląsku zakończyła się budowa zakładu recyklingu baterii do samochodów elektrycznych. W imieniu inwestora, firma Exon Invest budowę powierzyła generalnemu wykonawcy Commercecon, specjalizującemu się w realizacji obiektów przemysłowych. Hala liczy 6 tys. mkw.

Nowy zakład SungEel Hitech jest pierwszą inwestycją koreańskiej firmy w Polsce, a dolnośląska lokalizacja jest ściśle powiązana z bliską obecnością największej w Europie fabryki baterii LG Energy Solutions. To pochodzące z niej komponenty oraz wadliwe moduły litowo-jonowe trafiać będą do zakładu w Bukowicach, gdzie poddane będą recyklingowi.

- Elektromobilność to nie chwilowa moda, a świadomy kierunek rozwoju motoryzacji podyktowany troską o środowisko. Warto zauważyć, że w Polsce powstaje coraz więcej zakładów zarówno produkujących baterie dla sektora automotive, jak i zajmujących się ich recyklingiem. Cieszymy się, że firma Exon Invest, w imieniu wchodzącego na polski rynek inwestora, generalne wykonawstwo obiektu powierzyła właśnie nam. Jest to dla nas najlepszą rekomendacją, ale pokazuje też, że profesjonalizm, zaangażowanie oraz ciężka praca doceniane są nie tylko przez polskich kontrahentów, ale także inwestorów z zagranicy – mówi Katarzyna Malinowska-Solarek, współwłaścicielka Commercecon.

Ceremonia otwarcia zakładu, którego budowa ruszyła na początku tego roku, miała miejsce 25 sierpnia br. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 6 tys. mkw., z czego 5,1 tys. mkw. zajmuje hala produkcyjno-magazynowa, a pozostałą część – komfortowa przestrzeń biurowo-socjalna.

Podczas realizacji inwestycji, Commercecon współpracował blisko i efektywnie z firmami Exon Invest Sp. z o.o. oraz Axi Immo Group Sp. z o.o., pełniącymi funkcję koordynatorów inwestycji oraz zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego.

Obiekt powstała w poszanowaniu restrykcyjnych standardów ochrony środowiska. Projekt realizowany był w formule build-to-own, a zastosowane rozwiązania techniczne i technologiczne zostały w pełni dostosowane do potrzeb przyszłego użytkownika. Taki model współpracy, choć wymagający z punktu widzenia generalnego wykonawcy, pozwala mu od samego początku kształtować budowaną powierzchnię pod specyficzne wymagania klienta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

COMMERCECON
http://commercecon.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »