Gospodarka » Przemysł

Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej

Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta informują o organizowanej wspólnie konferencji „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu i Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w Warszawie.

Technologie informacyjne oraz systemy automatyzacji procesów mają istotne znaczenie dla działania wszystkich współczesnych obiektów przemysłowych - od elektrowni, rafinerii i linii montażowych po kolej, lotniska oraz inteligentne budynki. W przeciwieństwie do tradycyjnych korporacyjnych sieci IT, w których najwyższym priorytetem jest poufność, systemy kontroli przemysłowej wymagają niezakłóconej ciągłości oraz spójności procesu technologicznego. Rygorystyczne regulacje i wymóg zgodności z przepisami mogą prowadzić do sytuacji, w której krytyczne obiekty działają w sposób niezabezpieczony, jeśli środki cyberochrony nie spełniają odpowiednich wymagań.

Niestety cyberataki na sieci przemysłowe i infrastrukturę krytyczną nie są już jedynie elementem scenariuszy hollywoodzkich produkcji filmowych. Tego typu działania mają miejsce w prawdziwym świecie i stanowią coraz poważniejsze zagrożenie, szczególnie w kontekście faktu, że wiele aktywnych systemów przemysłowych powstało dawno temu, a podczas ich projektowania inżynierowie nie brali pod uwagę bezpieczeństwa informatycznego. Co ważne, w środowiskach przemysłowych cyberzagrożenia mogą przekroczyć granice sieci komputerowych i zaatakować sprzęt obiektów, narażając zarówno środowisko naturalne, jak i życie ludzkie.

W celu poruszenia tych bardzo ważnych kwestii bezpieczeństwa i zaproponowania ich kompleksowego rozwiązania Kaspersky Lab Polska oraz Kancelaria Prawna Maruta Wachta organizują konferencję „Cyberbezpieczeństwo Przemysłu oraz Infrastruktury Krytycznej”. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2016 r. w hotelu Sheraton w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny i wymaga jedynie dokonania rejestracji na stronie http://konferencja.kaspersky.pl.  

W trakcie konferencji eksperci z Kaspersky Lab przedstawią krajobraz cyberzagrożeń dla przemysłu, a także zaprezentują rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity, które stanowi odpowiedź na pilną potrzebę zarządzania takimi zagrożeniami oraz zapewnienia ochrony ciągłości i integralności procesów technologicznych w środowiskach przemysłowych na wypadek cyberataków. Ponadto, wykorzystując fizyczny model przepompowni paliwa, ekspert z Kaspersky Lab przeprowadzi demonstrację wpływu cyberzagrożeń na obiekt przemysłowy.

Gościem specjalnym konferencji będzie Marcin Maruta, wspólnik z Kancelarii Prawnej Maruta Wachta, który przedstawi kwestie cyberbezpieczeństwa z prawnego punktu widzenia, a także omówi obecne regulacje i nadchodzące zmiany oraz udział prawników w strategii zarządzania incydentami.

Informacje szczegółowe dotyczące konferencji, agenda oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://konferencja.kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »