Firma » Praca

Czego szuka rekruter w twoim CV?

Na początku selekcja CV jest czysto wzrokowa i automatyczna. Rekruter wybiera osoby, które na pierwszy rzut oka wydały mu się interesujące

. Dopiero później wnikliwie bada odłożone przez siebie aplikacje, zastanawiając się, kogo zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Opiera się przede wszystkim na czterech podstawowych informacjach.


Doświadczenie zawodowe

Nie chodzi tu jednak o ilość miejsc pracy lub stanowiska - przynajmniej nie w początkowej fazie przeglądania CV. Rekrutera interesują przede wszystkim “dziury czasowe” w dokumencie. Na podstawie dat może wywnioskować, jak często zmieniałeś pracę, czy koniec jednej pracy wiązał się z początkiem następnej, czy może przez pewien czas byłeś bezrobotny. Sprawdza także, czy jesteś elastyczny w pracy. Radom jest twoim miejscem zamieszkania, a starasz się o zatrudnienie w Gdańsku? To świadczy o łatwej adaptacji do nowych warunków i jest plusem w oczach rekrutera.

 

Zobacz: praca Radom

Obowiązki

 

Potencjalny pracodawca sprawdza, czy na poprzednich stanowiskach wykonywałeś obowiązki, które mogą przydać się w nowej pracy. Nieistotne pozycje pomija, dlatego warto dopasować swoje CV do ogłoszenia, na które aplikujesz. Plusem jest także rozszerzanie zakresu zadań - pokazuje to rekruterowi, że szybko się uczysz i jesteś kompetentny.

Umiejętności

Obecnie prawie na każdym stanowisku wymagana jest znajomość języków obcych i obsługa niszowych programów komputerowych. Jeśli więc możesz pochwalić się certyfikatem z angielskiego, znajomością programów do tworzenia baz danych lub kursem księgowości, śmiało wpisz te pozycje do CV. Dzięki temu rekruter będzie wiedział, że inwestujesz w siebie i swój rozwój - a takiego pracownika warto zatrudnić.

Zainteresowania

 

Chcesz wzbudzić ciekawość potencjalnego pracodawcy? W takim razie zamieść w CV niebanalne hobby. Zainteresowania wpisane “z automatu” i bardzo ogólnikowo, takie jak: muzyka, podróże lub film są aż za popularne. Aby rekruter dojrzał cię w gąszczu nadesłanych CV, warto nieco uściślić swoje hobby. Może interesujesz się kulturą Orientu, zdobywaniem górskich szczytów lub kinem psychologicznym? Jest tylko jeden warunek: podane zainteresowania powinny być prawdziwe, abyś mógł o nich opowiedzieć rekruterowi.

 

Polecamy również zajrzeć do działu: praca, gdzie znajdziesz najnowsze oferty w interesujących Cię branżach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »