Technologie » Internet

Czy Facebook publikuje numery telefonów naszych znajomych?

Czy Facebook publikuje numery telefonów naszych znajomych?
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się informacji na Facebooku, z której może wynikać, że ten najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie gromadzi i publikuje numery telefonów naszych znajomych, nawet bez naszej zgody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

t sugerujący, że portal ten bez naszej wiedzy pobiera numery telefonów z naszych komórek i dodaje je do własnych baz danych.

Jednak to, co na pierwszy rzut oka może się wydawać kolejną inwazją na naszą prywatność i cichym gromadzeniem danych, można bardzo łatwo wytłumaczyć. Jeżeli zainstalowaliśmy mobilną aplikację Facebooka na swoich smartfonach i zgodziliśmy się na synchronizację kontaktów w telefonie z tymi z konta na Facebooku, dwie książki telefoniczne po prostu się połączyły.
 
Dobra wiadomość jest taka, że tylko my widzimy numery naszych znajomych. Jednak, niektórym z nas może nie spodobać się to, że widzi je Facebook i dotyczy to także numerów telefonów osób, które nie posiadają konta w tym serwisie społecznościowym.
 
Wygląda jednak na to, że jest jeszcze jeden problem – nawet jeżeli odmówiliśmy synchronizacji numerów z Facebookiem, a nasi znajomi zgodzili się na nią, wówczas Facebook posiada informacje o numerach naszych telefonów, mimo że w żadnym momencie nie wyrażaliśmy na to zgody.
 
Aby usunąć numery telefonów znajomych z konta na Facebooku, wystarczy kliknąć "Konto" w prawej górnej części okna Facebooka, wybrać polecenie "Edytuj znajomych", w lewej części okna kliknąć "Kontakty" i usunąć numery. Niestety nie ma łatwego sposobu na przekonanie wszystkich naszych znajomych, by nie dzielili się numerami telefonów z Facebookiem. Aby numery telefonów nie zostały ponownie zaimportowane, należy upewnić się, że funkcja synchronizacji kontaktów została wyłączona w aplikacji mobilnej Facebooka.

Warto zwrócić uwagę na to, że w sekcji „Kontakty” wyświetlane są także numery telefonów naszych znajomych, którzy udostępnili je na swoich facebookowych tablicach. Numerów tych nie da się usunąć bez całkowitego skasowania znajomych z listy.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »