Kultura, sztuka » Kultura
Czy kochamy jeszcze książki?
Człowiek XXI wieku jest najczęściej ukazywany jako człowiek nie mający na nic czasu. I tak właśnie jest! Przyszło nam żyć w czasach, w których najbardziej liczy się ciągła pogoń za pieniądzem i patrząc na wciąż rosnące ceny nie ma się temu co dziwić. Każdy chce przecież żyć godziwie i w dostatku. Jednak przez to gubimy wiele innych wartości zapominamy o wielu rzeczach, w tym nawet o samych sobie. Nie mamy czasu nawet na hobby. Technika poszła już tak do przodu, że i ludzkie upodobania się przez to bardzo zmieniły.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wracając zatem do wspomnianych przeze mnie wcześniej książek. Powoli dzieje się tak, że zamiast wsłuchiwać się z szelest kartek, wolimy zgrać sobie dany tekst na e-booka i czytać w ten sposób. Ale czy na pewno warto to robić? To już jednak kwestia upodobania. Ważne, żeby po prostu czytać! Bo to właśnie czytanie buduje w nas nowe horyzonty, pozwala rozbudowywać naszą wyobraźnię, dzięki temu posługujemy się coraz bogatszym słownictwem oraz nie popełniamy prostych błędów składniowych i interpunkcyjnych. Można by rzec – same plusy! A jednak często jest tak, że jesteśmy po prostu zbyt leniwi i zamiast przeczytać coś ambitnego ograniczamy się do zaledwie zerknięcia na program telewizyjny. Taka jest niestety smutna prawda. Może i ludzie pracują coraz więcej, mając tym samym mniej czasu dla siebie, ale jak pokazują statystyki, każdy Polak spędza dziennie średnio 240 minut przed telewizorem. Oczywiście - trzeba tutaj uwzględnić dzieci i osoby starsze, które te statystyki bardzo zawyżają, niemniej jednak i tak zbyt wiele czasu poświęcamy na siedzenie przed telewizorem, o komputerze już nie wspominając.
Tak więc pozostaje mieć tylko nadzieję, że te statystyki się zmienią i wkrótce, może nie dziś, może nie jutro, ale za jakiś czas znów powróci „bum” na czytanie książek.
Nadesłał:
janjanjan0000
|
Komentarze (0)