Dom » Wnętrza

Czy wiesz jak podlewać kwiaty doniczkowe?

Czy wiesz jak podlewać kwiaty doniczkowe?
Zobacz więcej zdjęć »
Kwiaty doniczkowe wzbogacają każdy dom. Trzeba tylko odpowiednio o nie zadbać. Tutaj ułatwimy Ci to zadanie i podpowiemy zasady podlewania kwiatów, których warto zawsze się trzymać.

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zasady bezpiecznego podlewania

- Bez podlewania się nie obejdzie. Zanim zabierzemy się za wykonywanie tej czynności, na początek warto zaopatrzyć się w odpowiednią konewkę.

- Warto podlewać kwiaty wodą, która już trochę odstała. Woda prosto z kranu zawiera bardzo dużo chloru i wapnia, co może zaszkodzić naszym roślinom.

- Teraz idzie zima, więc zaleca się mniej obfite podlewanie niż latem. Ale dotyczy to kwiatów, które są dalej od kaloryferów.

- Natomiast kwiaty, które mamy na parapetach, pod którymi są grzejniki mogą szybko tracić wodę i czasami trzeba je często podlewać.

- Kwiaty najlepiej podlewać rano.

Różne techniki podlewania

Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie rośliny lubią taki sam sposób podlewania. Niektóre nie cierpią kiedy lejemy wodą po ich liściach. W niektórych przypadkach liście przez kontakt z wodą mogą zwiędnąć. Przy podlewaniu powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj rośliny i jej wymagania.

Kwiaty lubiące podlewanie prosto do ziemi w doniczce:

Taki typ podlewania lubi większość gatunków roślin doniczkowych, ale trzeba pamiętać o tym, aby woda nie stała w podstawku. Stojąca woda zaczyna gnić, przez co mnożą się bakterie, które mogą wywołać różne choroby u roślin doniczkowych.

Kwiaty podlewane do podstawka:

- Azalia, fiołek i cyklamen. Szczególnie ważne jest to w przypadku fiołka, ponieważ woda na jego liściach może wywołać poparzenie liści i ich gnicie.

Podlewanie do środka liści (rozety)

- Tak pobiera wodę bromelia i echmea. Jest to ważne, ponieważ te rośliny pochodzą z grupy ananasowatych i pobierają wodę głównie przez rozetę.

Kwiaty lubiące stałą wilgoć:

- Papirus. Wilgoć zapewnimy mu utrzymując stale wodę w podstawku. Jest to jedyna roślina doniczkowa, która lubi takie rozwiązanie.  

Podlewanie storczyka:

Zalecane jest podlewanie wodą miękką o temperaturze pokojowej. Trzeba uważać, żeby zbyt długo podłoże nie było zbyt mokre, wtedy korzenie mogą zacząć gnić. Dobrze jest od czasu do czasu przesuszyć storczyka, tak aby ziemia była sucha, aż do dna donicy. Najlepszą porą na podlewanie storczyka jest ranek. Tego rodzaju kwiat podlewamy obficie, ale w podstawku nie może stać woda. I jeszcze jedno, na liściach nie może być kropelek wody, ponieważ podczas słonecznej pogody, woda się rozgrzeje i poparzy liście.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AniaBb

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »