Zdrowie » Ciało
Czym jest i jak zaradzić na łojotokowe zapalenie skóry?
Łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt i u dorosłych
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Warto wspomnieć, iż jest szczególny rodzaj łojotokowego zapalenia skóry, który dotyka głównie niemowlęta. W jej trakcie na skórze dziecka tworzą się łuskowate, tłuste plamy, które z czasem mogą stać się grube, ale generalnie dolegliwość ta nie jest nieszkodliwa. Zwykle znika naturalnie w ciągu kilku miesięcy bez ingerencji medycyny. Łojotokowe zapalenie skóry nie stanowi też dyskomfortu dla dziecka – tylko czasami pojawia się swędzenie.
Natomiast kiedy to osoba dorosła przechodzi przez łojotokowe zapalenie skóry, jest to już nieco bardziej zawiła dolegliwość. Nasila się, w suchym i zimnym środowisku. Stres może również wywołać zaostrzenie objawów. Dobrą wiadomością jest to, że prawidłowo podjęte leczenie może zmniejszyć nawroty i przynieść ulgę.
Łojotokowe zapalenie skóry na skórze głowy – jak sobie pomóc?
Dorośli i młodzież to grupa, która mając łojotokowe zapalenie skóry najczęściej zmaga się w nim w obszarze skóry głowy. Jeśli dolegliwość wystąpi właśnie w tym miejscu wiele osób może uzyskać ulgę, dzięki działaniu szamponów przeciwłupieżowych..
Ważne! Używając szamponu przeciwłupieżowego, zawsze czytaj i postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi przez producenta na etykiecie. Niektóre szampony należy pozostawić na skórze głowy przez kilka minut, aby uzyskać optymalne efekty.
Na początku leczenia najlepiej stosować szampon dedykowany skórze łojotokowej na zmianę ze zwykłym. Natomiast wraz ze zmniejszaniem się zmian spowodowanych przez łojotokowe zapalenie skóry, możesz zmniejszyć częstotliwość używania szamponu przeciwłupieżowego, używając go tylko 1 lub 2 razy w tygodniu.
Jeśli chodzi o samą pielęgnację skóry do pielęgnacji i radzenia sobie z tym stanem mogą się przydać następujące produkty:
- mydło (lub środek czyszczący) zawierające 2% pirytionianu cynku
- bezzapachowy krem nawilżający
- środek zmiękczający łuski, taki jak krem z smołą węglową lub kwasem salicylowym i siarczek
Łojotokowe zapalenie skóry może być uparte. Jeśli te wskazówki nie przyniosą ulgi, powinieneś odwiedzić dermatologa. Niektórym osobom potrzebna będzie specjalistyczna wiedza dermatologa, aby uporać się z tą dolegliwością.
Nadesłał:
NoweArtykuły
|
Komentarze (0)