Kultura, sztuka » Kultura

„DNA kobiety”: z Polski do Anglii

„DNA kobiety”: z Polski do Anglii
Zobacz więcej zdjęć »
Od 22 listopada do 5 grudnia w Galerii POSK w Londynie odbędzie się niezwykła wystawa polskiej sztuki współczesnej pt. „DNA kobiety”.

   Do udziału w wystawie zostały wybrane różnorodne prace młodych artystów, aby  zademonstrować widzom szeroki przekrój najnowszych trendów w polskiej sztuce współczesnej.  W wystawie wezmą udział m.in. tacy artyści jak Grzegorz Klimek, Łukasz Jankiewicz, Viola Tycz, Katarzyna Rutkowska  i Katarzyna Morańda, którzy zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym. „Jestem przekonany, że prace tych młodych twórców mają  ogromne szanse odnieść sukces w Wielkiej Brytanii” – uważa organizator wystawy i właściciel Galerii Sztuki DNA Piotr Wawrzynów.

      Wiodącym tematem wystawy stanie się kobieta – niepowtarzalna, fascynująca i wyjątkowa, która  była i pozostaje inspiracją dla artystów wszystkich epok. Wystawa „DNA kobiety” ma zamiar pokazać, że wizerunek kobiety we współczesnym polskim malarstwie nie jest oczywisty i jednolity.

         Dla Grzegorza Klimka kobieta jest przede wszystkim tajemnicą, którą artysta próbuję odgadnąć i zrozumieć, zmieniając przestrzeń malarska w swego rodzaju element wyrafinowanej gry.  Zaś dzieła Łukasza Jankiewicza pokazują zafascynowanie kobiecym ciałem, a wizerunek kobiety przedstawiony przez tego artystę przyciąga wzrok widza swoją zmysłowością.

Ciekawie i też bardzo różnie postrzegają  kobietę młode polskie artystki. Dla Katarzyny Morańdy ważnym jest przedstawienie kobiety w jej zmienności, w różnych obliczach - w zależności od dnia, chwili, nastroju, sytuacji.  Viola Tycz natomiast pragnie pokazać obraz współczesnej kobiety z dużego miasta: śmiałej, ambitnej, seksownej. Jeszcze inaczej podchodzi do tematu Katarzyna Rutkowska, która w swoich przedstawieniach kobiety robi akcent na głębię i tajemniczość, prowokując do rozmyślań i zastanowienia.

 

Wystawa  „DNA kobiety”

22.11 - 5.12.2014  

Galeria POSK

238-246 King Street, London, W6 ORF Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »