Kultura, sztuka » Kultura
„DNA kobiety”: z Polski do Anglii
Zobacz więcej zdjęć » |
Do udziału w wystawie zostały wybrane różnorodne prace młodych artystów, aby zademonstrować widzom szeroki przekrój najnowszych trendów w polskiej sztuce współczesnej. W wystawie wezmą udział m.in. tacy artyści jak Grzegorz Klimek, Łukasz Jankiewicz, Viola Tycz, Katarzyna Rutkowska i Katarzyna Morańda, którzy zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym. „Jestem przekonany, że prace tych młodych twórców mają ogromne szanse odnieść sukces w Wielkiej Brytanii” – uważa organizator wystawy i właściciel Galerii Sztuki DNA Piotr Wawrzynów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wiodącym tematem wystawy stanie się kobieta – niepowtarzalna, fascynująca i wyjątkowa, która była i pozostaje inspiracją dla artystów wszystkich epok. Wystawa „DNA kobiety” ma zamiar pokazać, że wizerunek kobiety we współczesnym polskim malarstwie nie jest oczywisty i jednolity.
Dla Grzegorza Klimka kobieta jest przede wszystkim tajemnicą, którą artysta próbuję odgadnąć i zrozumieć, zmieniając przestrzeń malarska w swego rodzaju element wyrafinowanej gry. Zaś dzieła Łukasza Jankiewicza pokazują zafascynowanie kobiecym ciałem, a wizerunek kobiety przedstawiony przez tego artystę przyciąga wzrok widza swoją zmysłowością.
Ciekawie i też bardzo różnie postrzegają kobietę młode polskie artystki. Dla Katarzyny Morańdy ważnym jest przedstawienie kobiety w jej zmienności, w różnych obliczach - w zależności od dnia, chwili, nastroju, sytuacji. Viola Tycz natomiast pragnie pokazać obraz współczesnej kobiety z dużego miasta: śmiałej, ambitnej, seksownej. Jeszcze inaczej podchodzi do tematu Katarzyna Rutkowska, która w swoich przedstawieniach kobiety robi akcent na głębię i tajemniczość, prowokując do rozmyślań i zastanowienia.
Wystawa „DNA kobiety”
22.11 - 5.12.2014
Galeria POSK
238-246 King Street, London, W6 ORF
Nadesłał:
dnagallery
|
Komentarze (0)