Dom » Budownictwo

Domy modułowe

Budowa domu z modułów jest w Polsce coraz popularniejsza. Technologia ta polega na tym, że w fabryce wykonuje się elementy prefabrykowane (moduły) – ściany, stropy, dachy, czy całe pomieszczenia. Gotowe moduły są następnie przewożone na plac budowy i tam odbywa się tylko ich montaż.

Budownictwo modułowe ma coraz więcej zwolenników. Świat zmienił się w ostatnich latach, nie chcemy czekać na nic, jeżeli decydujemy się na zakup jakiegoś towaru, czy usługi, chcemy to mieć natychmiast. Podobnie jest z chęcią posiadania domu. Nie chcemy czekać na jego wybudowanie dwóch lat, a tak zazwyczaj jest w przypadku korzystania z tradycyjnych technologii, chcemy się do niego wprowadzić jak najszybciej. A korzystając z technologii modułowej, możemy dom mieć w ciągu kilku tygodni.

A szybkość budowy to nie jedyna zaleta budownictwa modułowego. Elementy prefabrykowane domu, powstają na hali produkcyjnej, co nie tylko znacznie przyspiesza budowę. Wysokiej klasy maszyny produkcyjne oraz kontrolowane warunki w których powstają powstają, niezależne od pogody, gwarantują bardzo wysoką jakość wykonania modułów, które dodatkowo, przed wysyłką na plac budowy, są poddawane kontroli. Uzyskanie takich parametrów bezpośrednio na placu budowy jest niezwykle trudne, a dodatkowo bardzo kosztowne.

Produkcja modułów to ok 2-3 tygodni, montaż domu z dostarczanych elementów na placu budowy to około tydzień. To niezwykle szybko, w porównaniu z technologią tradycyjną, dlatego domy modułowe stają się coraz popularniejsze. A że na produkcję modułów nie ma wpływu pogoda, a w montażu już tak nie przeszkadza, dlatego domy modułowe można wznosić przez cały rok, co także obniża ich koszt. Firmy budowlane, dla których miesiące zimowe to czas przestoju, muszą w ciągu pozostałej części roku zarobić na przetrwanie martwego okresu. Firmy które świadczą usługi cały rok, mogą sobie pozwolić na niższe marże.

Obecne domy modułowe spełniają najwyższe standardy energooszczędności i normy ekologiczne, co gwarantuje niskie koszty użytkowania takiego budynku. To kolejna zaleta tej formy wznoszenia domu. Mamy więc krótki czas realizacji inwestycji, wysoką jakość, niższy koszt inwestycji i eksploatacji, przewaga technologi modułowej nad tradycyjną jest bezdyskusyjna.

Budownictwo modułowe jest bardzo popularne w krajach wysokorozwiniętych. W Polsce to dopiero dziedzina rozwijająca się. Mity powstałe w czasach PRL-u do dziś, wśród wielu inwestorów, budzą złe skojarzenia, mimo że są całkowicie nieprawdziwe. Współczesne budownictwo modułowe to wysoka jakość, trwałość i komfort użytkowania przez długie lata.

Można zaprojektować i wykonać dowolnej wielkości moduły – czy to fragmenty, czy całe pomieszczenia, które są proste w łączeniu, przez co pozwalają szybko wykonać kompletny budynek w dowolnym miejscu. Technologia ta pozwala w łatwy sposób zmienić wielkość budynku poprzez dodawanie lub odłączenie modułów, pozwala nawet przenieść obiekt modułowy w inne miejsce. Najczęściej, instalacje i elementy wykończeniowe, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne są już zamontowane w modułach na etapie produkcji w fabryce, więc sama budowa obiektu na działce jest skrócona do minimum. Gwarantuje to, że do naszego wymarzonego domu wprowadzimy się bardzo szybko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 112689 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )