Dom » Architektura

Dornbracht Balance Modules: doskonała symetria ciała i duszy

Dornbracht Balance Modules: doskonała symetria ciała i duszy
Zobacz więcej zdjęć »
Seria Balance Modules firmy Dornbracht to zestaw modułów, które można dowolnie łączyć w celu wykreowania własnej, niepowtarzalnej przestrzeni.

Moduły WaterFall, SideRain, RainSky E, RainSky M, BigRain, JustRain i WaterSheet składające się na serię Balance Modules stanowią uzupełnienie czysto funkcjonalnych i technicznych aspektów łazienki w ludzkim wymiarze rytuałów, czynności i nawyków. Moduły te, charakteryzujące się funkcjonalną, generyczną i architektoniczną orientacją, pozwalają na nowo odkryć przyjemność, jaką czerpiemy z codziennych łazienkowych rytuałów — relaksu, regeneracji i odnowy biologicznej.

„Łazienka jest jedynym miejscem w domu, w którym możemy się odprężyć, znaleźć spokój, oczyścić się tak w fizycznym, jak i w duchowym znaczeniu” – mówi Andreas Dornbracht, dyrektor firmy. „Oczyszczenie psychiczne, nieograniczające się do czysto zewnętrznego wymiaru życia, jest równie ważne, jak oczyszczenie fizyczne. Istotą jest znalezienie równowagi i odbudowanie zasobów energii wewnętrznej. Właśnie temu mają służyć produkty z serii Balance Modules”.

Moduł WaterFall idealnie zaspokaja wszystkie te potrzeby. Dzięki niemu woda doświadczana jest w nowy, głęboko emocjonalny i niezwykły sposób związany z architekturą danego wnętrza. WaterFall to wodospad w łazience: woda spada na użytkownika z wylewki stylizowanej na koryto strumienia. WaterFall nadaje się zarówno do napełnienia wanny, jak i do natrysku. Charakter wzornictwa i minimalizm formy sprawiają, że WaterTube to pierwszy wąż Kneippa pasujący do stylowej, luksusowo wyposażonej łazienki. Zimny prysznic po saunie lub stosowane naprzemiennie ciepłe i zimne natryski to forma hydroterapii aktywizującej mechanizm regulacji cieplnej organizmu. Nadmiar ciepła powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych; utrata ciepła stymuluje układ oddechowy, hormonalny i krwionośny, a także przyspiesza metabolizm. 

SideRain pozwala uzyskać popularny efekt natrysku bocznego. Uwaga użytkownika skupia się przede wszystkim na wodzie, sam produkt usuwa się na drugi plan. Moduł SideRain zintegrowany jest z architekturą łazienki, pozostawiając dużo wolnej przestrzeni, w której można swobodnie oddawać się codziennym rytuałom kąpieli. 

W ramach serii Balance Modules, RainSky E, RainSky M, BigRain, JustRain i WaterSheet mają bardziej architektoniczny charakter, podkreślając naturalne walory wody.

RainSky E to architektoniczna transpozycja stylu życia, który polega na świadomym poszukiwaniu harmonii umysłu i ciała. Po raz pierwszy woda, mgła, światło i zapach połączone zostały w jedną całość w trzech scenariuszach, które można wybierać w zależności od nastroju. „Restart” łagodnie budzi energię życiową. „Reload” to lekki prysznic, który jednocześnie relaksuje i pobudza. Z kolei „Return” to strumień wody ogrzewającej ciało i relaksującej umysł. Elektroniczny panel automatycznie włącza odpowiednie funkcje — kurtynę deszczu, strumień wody skierowany na ciało i głowę, nawiew mgły, światło i zapach — kreując zaprogramowaną wcześniej choreografię. Światło i zapach można też kontrolować niezależnie od wybranego scenariusza.

Rozbudowana deszczownica RainSky M to luksus oddzielnych paneli spełniających funkcje natrysku głowy i ciała oraz kurtyny deszczu. Moduł ten wyposażony jest także w dwie zintegrowane listwy oświetleniowe, tworzące pożądany nastrój podczas kąpieli. Za pomocą termostatu xTool można wybrać trzy rodzaje deszczu — pojedynczo lub w dowolnej kombinacji — o precyzyjnie regulowanej temperaturze. Dość niezwykłą funkcją jest swoisty ukłon w stronę natury — stopniowe ustawanie deszczu, kończące się pojedynczymi kroplami wody.

BigRain może być montowany w suficie lub pod sufitem. Także i w tym wypadku, termostat xTool służy do wyboru rodzaju deszczu, pojedynczo lub w dowolnych zestawach: natrysku skierowanego na całe ciało lub tylko na głowę, szyję i twarz. 

Ponieważ działaniem każdego modułu można sterować niezależnie od pozostałych, BigRain, RainSky M oraz RainSky E to jedyne dostępne na rynku panele prysznicowo-deszczowe, w których można wyłączyć natrysk skierowany na głowę w celu uniknięcia zamoczenia twarzy.

W deszczownicy JustRain do regulacji temperatury i strumienia wody można używać termostatu xTool albo ukrytego modułu mieszającego xStream, montowanego w suficie lub pod sufitem. Oszczędna forma ułatwia integrację dodatkowych elementów, takich jak ręczny prysznic, nawet wówczas, gdy wolna przestrzeń jest mocno ograniczona.

Wylewka WaterSheet sprawia, że czynność nalewania wody do wanny staje się ważnym początkiem rytuału: woda płynie szerokim strumieniem, jakby z naturalnego źródła. Rozwiązanie to zapewnia pełny relaks w bezpośrednim kontakcie z żywiołową energią wody.

Produkty z serii Balance Modules pasują do każdej łazienki o wysokim standardzie i mogą być łączone w wybranej kombinacji formy i technologii z dowolną baterią firmy Dornbracht, na przykład z architektonicznymi modułami z nowej serii Symetrics.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »