Technologie » Komputery

Drukarnia BB & S-ka poszerza usługi o druk cyfrowy z firmą Konica Minolta

Drukarnia BB & S-ka poszerza usługi o druk cyfrowy z firmą Konica Minolta
Zobacz więcej zdjęć »
Drukarnia BB & S-ka z Koteży koło Starogardu Gdańskiego wdrożyła system Konica Minolta, przeznaczony do cyfrowej produkcji poligraficznej.

We wrześniu 2008 r. firma Konica Minolta zakończyła instalację systemu produkcyjnego do druku kolorowego bizhub PRO C6500 w drukarni BB & S-ka na Pomorzu. Przedsiębiorstwo BB & S-ka, należące do Bolesława i Teresy Buda, jest firmą o dużych tradycjach i wieloletnim doświadczeniu w branży poligraficznej. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie produkcji offsetowej oraz cyfrowej obejmującej druk etykiet, plakatów, broszur, kalendarzy, folderów oraz szeroką gamę druków akcydensowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Drukarnia posiada certyfikat ISO-9001, potwierdzający wysoką jakość oferowanych usług. Przed wdrożeniem systemu Konica Minolta firma BB & S-ka dysponowała nowoczesnym parkiem drukujących maszyn offsetowych z zaawansowaną introligatornią oraz prostym rozwiązaniem do druku cyfrowego.

„Rozwój technologii cyfrowych i znaczny wzrost jakości druku cyfrowego skłonił nas do sięgnięcia po rozwiązania zaawansowane, poszerzające możliwości drukarni w tej dziedzinie. Dzięki solidności obsługi i jakości naszych usług zdobyliśmy uznanie wielu wymagających klientów, zatem wybierając nowe cyfrowe urządzenie kierowaliśmy się przede wszystkim jakością wydruków, która powinna być zbliżona do offsetu, oraz możliwością wykorzystania podłoży offsetowych. Te kryteria spełniła firma Konica Minolta instalując w naszej firmie maszynę bizhub PRO C6500" - powiedział Dariusz Buda, dyrektor przedsiębiorstwa BB & S-ka.

Instalacja Konica Minolta w BB & S-ka objęła system bizhub PRO C6500enhanced - wydajne urządzenie do kolorowego profesjonalnego druku produkcyjnego przystosowane do druku na papierach offsetowych formatu 330x487 mm w zakresie gramatur 64-300g. Maszyna została wyposażona w zewnętrzny kontroler CREO z opcją impozycji, wirtualnych drukarek i zaawansowanymi funkcjami Color Management (m. in. advanced trapping, paper simulation, spot colours). Możliwości bizhub PRO C6500 zostały poszerzone o zastosowanie dodatkowych kaset na papier o dużej pojemności z opcją suszenia oraz rozdmuchiwania papieru i ultradźwiękowym czujnikiem wykrywania podwójnego pobrania, a także finiszer zszywający z sortowaniem offsetowym. Instalację uzupełniło oprogramowanie Color Profiler. „Podczas rozpatrywania ofert pan Dariusz Buda brał pod uwagę propozycje trzech producentów. Na decyzję o wyborze systemu Konica Minolta, oprócz wysokiej jakości druku, duży wpływ miało również doświadczenie oraz profesjonalizm pracowników serwisu", mówi Andrzej Ćwikliński, przedstawiciel Konica Minolta odpowiedzialny za wdrożenie w drukarni BB & S-ka. „Instalacji systemu bizhub PRO C6500 towarzyszyło podpisanie Kontraktu Obsługi Technicznej pomiędzy Konica Minolta a BB & S-ka." Wdrożenie systemu bizhub PRO C6500 pozwoliło drukarni BB-S-ka na zwiększenie rentowności zleceń w zakresie cyfrowego druku nisko- i średnionakładowego oraz personalizowanego.

Informacje o firmie Konica Minolta

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi dla biznesu, usprawniające procesy związane z drukowaniem, kopiowaniem i archiwizacją dokumentów. Konica Minolta jest producentem i dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Konica Minolta stale powiększa swoją ofertę, koncentrując się na urządzeniach do druku w kolorze. Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej www.konicaminolta.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »