Dom » Ogrody
Dwa tarasy
Zobacz więcej zdjęć » |
Stosunkowo duża przestrzeń do zagospodarowania pozwala na działanie z rozmachem i łączenie na jednym tarasie materiałów posiadających zgoła odmienną naturę. Oprócz uzyskania interesującego efektu estetycznego, możliwe jest wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych w obrębie jednego tarasu. Bardzo atrakcyjnym połączeniem, dającym ciekawy efekt wizualny jest zestawienie dekoracyjnej kostki brukowej z drewnem.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Doborowe sąsiedztwo
Zastosowanie różnych materiałów jest szansą na ciekawe zaaranżowanie otoczenia. Ich umiejętne połączenie wydobywa pożądane właściwości każdego z nich, a w rezultacie tworzy spójną stylowo całość.
Drewno daje wrażenie ciepła i przytulności i pasuje do większości materiałów stosowanych w budownictwie. Dzięki temu znakomicie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, gdzie łagodzi chłód stali i szkła, wykorzystanych np. na elewacji budynku. Dobrym sąsiadem drewna są duże kostki w naturalnych odcieniach. Spokojny stonowany układ, składający się z prostokątów w dużych rozmiarach doskonale prezentuje się na rozległych powierzchniach.
- Warto wziąć pod uwagę wrażliwość drewna na warunki atmosferyczne i zabudowywać je np. w zadaszonej części tarasu. Dzięki czemu materiał ten będzie chroniony przed niszczącym działaniem opadów atmosferycznych i odbarwiającymi drewno promieniami słonecznymi. Sąsiedztwo trwałej kostki znakomicie sprawdzi się na odkrytej części tarasu – mówi architekt Dawid Kuptz – koordynator ds rozwoju rynku w firmie Libet.
W jedności siła
Linia oddzielająca poszczególne rodzaje materiałów pokrywających nawierzchnię wyznacza wizualny podział przestrzeni. Zróżnicowana estetycznie nawierzchnia może także w delikatny sposób określać jej podział funkcjonalny.
Deski wytyczają ciąg komunikacyjny, kostki zaznaczają miejsce reprezentacyjne, przeznaczone do ustawienia stołu i wygodnych krzeseł. Jasna piaskowa barwa kostek sprawia wrażenie lekkości, rozciągając optycznie przestrzeń tarasu. Bardziej nasycony kolor drewna przesuwa wąskie przejście do wnętrza budynku na drugi plan. Inny przykład – luźno ułożone ciemne, drewniane podkłady wytyczają ciąg pieszy prowadzący do drzwi wejściowych. Podjazd do garażu pokrywa jasna, kontrastowa kostka.
Nadesłał:
nota bene
|
Komentarze (0)