Społeczeństwo » Społeczeństwo

Dzień wolny zamiast 1 listopada

Dzień wolny zamiast 1 listopada
Zobacz więcej zdjęć »
Martwisz się, że 1 listopada przypada w sobotę i w ten sposób tracisz dzień wolny od pracy? Odłóż smutki na bok - za święta przypadające w soboty pracownicy powinni otrzymywać dodatkowy dzień wolny.

Prawo do dodatkowego dnia wolnego mają jednak tylko pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę. Wystarczy tylko część etatu - podaje gazeta. Pracownicy muszą ponadto wykonywać swoje obowiązki od poniedziałku do piątku.

Przywilej ten gwarantuje nam kodeks pracy. Ten stanowi, że każde święto, występujące w okresie rozliczeniowym przypadającym w innym dniu niż niedziela obniża czas pracy o osiem godzin.

Możesz poczekać nawet cztery miesiące
Pracownik nie powinien jednak liczyć na dłuższy weekend i domagać się od szefa by ten udzielił wolnego dnia bezpośrednio przed lub po święcie. Pracodawca ma na to czas do końca okresu rozliczeniowego, a więc nawet cztery miesiące. Szef nie musi się też martwić, że praca w jego firmie będzie sparaliżowana. Żaden przepis nie obliguje go, by udzielił dnia wolnego wszystkim pracownikom w tym samym terminie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »