Rozrywka i wypoczynek » Przyroda
Eko – na co dzień i od święta
Juliusz Morton, inicjator światowych obchodów Dnia Drzewa twierdził, że „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. I to zieloną przyszłość, bo już w 1872 roku, w którym po raz pierwszy świat obchodził to ekologiczne święto, w USA posadzono ponad milion drzew. Moda dotarła także do Polski. Święto Drzewa, czyli program edukacji ekologicznej Klubu Gaja, jest realizowane już od 9 lat, a jego inauguracją jest właśnie ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew z okazji Światowego Dnia Drzewa. A ten zbliża się wielkimi krokami, bo jak co roku, w Polsce wypada on 10 października. Tradycyjnie odbędą się akcje sadzenia drzewek, spotkania, debaty i wycieczki terenowe dla dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by zachęcić nas do proekologicznego działania, a na naszej planecie zrobiło się bardziej zielono.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zużyj, zapakuj, wyślij
Jednym z partnerów programu jest należąca do Grupy Black Point spółka Eco Service. Prowadzona przez nią kampania „Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa” to dobra okazja, by nie tylko od święta myśleć ekologicznie. W ramach akcji w sklepach Vobis i Komputronik na terenie całego kraju czekają specjalnie przygotowane, zaadresowane koperty, do których można włożyć zużyty wkład i bezpłatnie odesłać na adres organizatora. Do programu mogą włączyć się firmy i instytucje. Wystarczy, że zamówią darmowe pojemniki na puste tonery pod adresem biuro@ecomind.pl.
Część dochodu ze zbiórki, spółka Eco Service wspólnie ze Stowarzyszeniem Klub Gaja i Lasami Państwowymi, przeznacza na zalesianie Polski. Dzięki zebranym środkom, podczas tegorocznych obchodów Święta Drzewa, organizatorzy posadzą co najmniej 4 tysiące sadzonek, czyli tyle samo co przed rokiem. Wtedy, w 8. edycji programu Klubu Gaja wzięło udział ponad 43 tysiące osób i zebrano również aż 265 ton makulatury.
Recykling się opłaca
Organizator kampanii recyklingowej, firma Eco Service, systematycznie zbiera zużyte tonery. A jest co zbierać, bo Polacy kupują rocznie ok. 15 mln wkładów do drukarek z czego do recyklingu oddają tylko niewielki procent z nich. - Dzięki ponownemu wykorzystaniu niektórych komponentów zużytych tonerów i tuszy, wszyscy możemy zyskać – zapewnia Marcin Adamski z Grupy Black Point. Recykling kartridży pozwala zredukować ilość odpadów, oszczędzić energię potrzebną do tworzenia nowych produktów oraz surowce, bo produkcja jednego nowego tonera wymaga zużycia aż 3 litrów ropy. Powtórne wykorzystanie niektórych elementów sprawia, że uzyskany w ten sposób produkt może być tańszy nawet o 50%.
Więcej informacji o kampanii „Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa” na www.ecomind.pl.
Nadesłał:
Profitcomms
|
Komentarze (0)