Gospodarka » Opakowania

Etykiety do nanoszenia kodów kreskowych

Etykiety do nanoszenia kodów kreskowych
Zobacz więcej zdjęć »
Masz ochotę na szarlotkę, ale nie masz pod ręką jabłek. Idziesz więc do najbliższego marketu, bierzesz papierową torebkę lub foliowy woreczek, wkładasz tam kilka wybranych owoców, podchodzisz do wagi, kładziesz je i wciskasz odpowiedni przycisk. Waga wypluwa naklejkę z kodem, a Ty możesz iść do kasy

Gratulacje - właśnie wziąłeś udział w procesie znakowania towarów kodami kreskowymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Przyznasz chyba, że kody te są sporym ułatwieniem. Wyobraź sobie, że poza jabłkami niesiesz do kasy jeszcze kilka produktów. I wszystkie są ręcznie kasowane, to znaczy za każdym razem kasjerka musi wprowadzić odpowiedni kod do kasy, oczywiście o ile go pamięta... Wszystko trwa bardzo długo, prawda?

Kody kreskowe towarzyszą nam nie tylko w sklepie, ale także w ośrodkach medycznych, gdzie służą do znakowania próbek analitycznych, w bibliotekach czy pociągu - są nimi obdarzone bilety.

Warto zatem zastanowić się w tym miejscu, jak w ogóle te kody powstają i co jest do tego potrzebne.

Za nanoszenie kodów kreskowych odpowiedzialne są odpowiednie drukarki. Mogą one pracować w oparciu o metodę termiczną albo termotransferową i do prawidłowego funkcjonowania potrzebują nie tylko odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, ale też stosownego oprogramowania.

Jeżeli chodzi o materiały, do drukarki (ale też wagi - jak w przypadku marketowej sprzedaży owoców i warzyw) trzeba dopasować odpowiednie etykiety. Analogicznie wyróżnia się etykiety termiczne i termotransferowe.

Etykiety termiczne są tańszym rozwiązaniem. Tworzący je papier pokryty jest cienką warstwą termoczułego materiału, ulegającego zaczernieniu pod wpływem ciepła emitowanego z głowicy drukującej. W najprostszej wersji etykiety te nie są odporne na zabrudzenia, ale można je pokryć filmem zwiększającym wytrzymałość na ścieranie, tłuszcz i wilgoć. Druk na takich etykietach jest nietrwały.

Jeżeli wymagana jest większa trwałość i wytrzymałość zadruku, należy zastosować etykiety termotransferowe. W tym przypadku kod kreskowy powstaje w wyniku uwalniania pigmentu przez taśmę barwiącą stykającą się z podłożem, a odbywa się to pod wpływem ciepła z głowicy drukującej. Tą metodą można uzyskać druk czarny, ale także kolorowy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »