Technologie » Komputery

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%
Zobacz więcej zdjęć »
Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu ma utrzymać się aż do 2022 roku. Takie tempo spowoduje, że za 3 lata Europa na IoT wyda ponad 200 mld Euro.

Liderem w regionie będą nasi zachodni sąsiedzi.

W lutym IDC opublikowało prognozy dla Europy na rok 2019 dla rynku Internetu Rzeczy (IoT). Analitycy spodziewają się, że wydatki na Starym Kontynencie w tym roku będą rekordowo wysokie -w samym grudniu wartość rynku IoT w regionie wyniesie 149,25 mld Euro. A to dopiero początek, bo boom na Internet Rzeczy będzie utrzymywał się na wysokim poziomie przez najbliższe 3 lata. Do 2022 roku rynek będzie rósł w prawie dwudziestoprocentowym tempie rok do roku. To o prawie 5 punktów procentowych szybciej niż prognozy dla rynku globalnego.

Jeżeli sprawdzą się prognozy IDC i przez najbliższe 35 miesięcy tempo inwestycji będzie się utrzymywać, to rynek Internetu Rzeczy w Europie może być wart nawet 210 mld Euro. To ogromna kwota, zbliżona do PKB Finlandii - jednego z najbardziej rozwiniętych technologicznie i gospodarczo państw świata. Gwałtowny wzrost wydatków na Internet Rzeczy pokazuje, że w Europie czwarta rewolucja przemysłowa jest realną siłą zmieniającą krajobraz gospodarczy naszego regionu.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/artykuly-erp/28109-europa-wydaje-miliardy-euro-na-iot-w-2019-roku-rynek-urosnie-o-20.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »