Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Fakty i mity dotyczące odchudzania

Fakty i mity dotyczące odchudzania
Zobacz więcej zdjęć »
Zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego pragniemy nabrać optymalnej sylwetki. Wówczas odsłaniamy przecież na widok publiczny najwięcej ciała. Właśnie teraz jest ostatni dzwonek, aby wziąć się za siebie i uniknąć zażenowania np. na plaży.

Większość znawców tematu obala mit, że można spalać tłuszcz, ćwicząc jedynie przez kilkanaście minut dziennie. W rzeczywistości dopiero po około półgodzinnym wysiłku nasz organizm zaczyna redukować tkankę tłuszczową. Osoby, które nie mają czasu ani kondycji aby biegać po kilkadziesiąt minut, powinny jednak praktykować marszobieg i jazdę na rowerze. Nadchodzące miesiące to doskonały czas na to. Sprzyjają wszak warunki atmosferyczne. Pamiętaj, że bieganie obciąża kręgosłup i stawy, nie jest więc polecane osobom ze znaczną nadwagą.

Początkujący amatorzy zrzucania zbędnych kilogramów powinni ćwiczyć chociaż 2-3 razy w tygodniu po godzinie. Wykonujmy proste ćwiczenia, podczas których nie czujemy zbędnych obciążeń. Przysiady, pompki, rowerek, pajacyki, kilkukilogramowe hantle, czy podnoszenie pleców z pozycji leżącej będą w sam raz. To że się spocisz i zmęczysz, wcale nie jest gwarancją spalania kalorii. Zamiast kilkugodzinnej męczarni, lepiej praktykować krótszą aktywność mniej więcej co drugi dzień. Nie zapominaj o rozgrzewce - rozciąganiu mięśni. Staraj się chociaż raz w tygodniu pływać i urozmaicać ćwiczenia: przeplatać ze sobą siłowe i wytrzymałościowe (np. podnoszenie ciężarków z jazdą na rowerze).

W jaki sposób wspomagać odchudzanie poprzez odpowiednie nawyki żywieniowe i profesjonalną, zindywidualizowaną dietę, informuje między innymi Centrum Dietetyczne Zepter.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marszym81

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »