Dom » Architektura

Zapierające dech w piersi, nietuzinkowe konstrukcje budowlane

Zapierające dech w piersi, nietuzinkowe konstrukcje budowlane
Zobacz więcej zdjęć »
Pomysłowość współczesnych designerów nie zna granic. Na całym świecie powstają oryginalne lokale, niekoniecznie kosztujące fortunę. Oto krótki przegląd najciekawszych obiektów.

Wśród oryginalnych koncepcji światowe rankingi rokrocznie wymieniają coraz większą liczbę rozwiązań znad Wisły. Bardzo rozpoznawalny jest np. gmach toruńskiego teatru Baj Pomorski, wyposażonego w finazyjne okna i ogromne, drewniane szuflady. Równie wielkim powodzeniem cieszą się domki i wille położone w kilku krajach alpesjkich. Tam konstruktorzy napotykają na trudności związane z ukształtowaniem terenu ale za apartamant z widokiem na najwyższe europejskie szczyty krezusi są w stanie słono zapłacić.

Aranżacja wnętrz jest równie ważna co wygląd zewnętrzny. Dobrze wiedzą o tym uznane firmy pokroju Anpok, które dostosowwują się do bardzo zróżnicowawnych potrzeb odbiorców. Nietypowe wymagania miałby zapewne właściciel jednego z polskich flotów – obszernego mieszkania wznoszącego się ponad ziemią dzięki betonowym blokom. Takich rozwiązań najwięcej jest na Śląsku – wykorzystywane są pozostałości po czasach świetności kopalń.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również lokale mobilne, a to za sprawą wysokiej ceny ziemi w wielu zakątkach świata. Takie konstrukcje nie wymagają zezwolenia na budowę ani opłat gruntowych. Tego rodzaju mieszkania można nabyć już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, rzadko jeszcze dostępne są w Polsce. Wiele jednak wskazuje na to, że w końcu przyjdzie era przyjaznych, ekonomicznych domków jednorodzinnych, na zakup których nie będziemy musieli dożywotnio się zadłużać. Wyposażnie do pomieszczeń niestandardowych i zwykłych mieszkań można z kolei znaleźć bez żadnego problemu i na każdą kieszeń, np. w serwisie http://www.anpok.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marszym81

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »