Firma » Biznes

Firmy potrzebują więcej inwestycji na zwalczanie cyberzagrożeń

Firmy potrzebują więcej inwestycji na zwalczanie cyberzagrożeń
Zobacz więcej zdjęć »
Cyberzagrożenia są obecnie uważane przez większość firm za drugie największe zagrożenie. Jednak aby móc chronić swoją działalność przed zagrożeniami IT, firmy muszą zainwestować więcej pieniędzy. Tak wynika z badania przeprowadzonego niedawno przez B2B International dla Kaspersky Lab.

Badanie pokazuje, że cyberzagrożenia występują coraz częściej i stają się coraz bardziej różnorodne, stanowiąc większe niebezpieczeństwo niż kiedykolwiek wcześniej dla firm na całym świecie. Według połowy badanych cyberprzestępczość, w różnych formach, stanowi drugie największe zagrożenie dla biznesu. Ich firmy najczęściej padają ofiarą szkodliwego oprogramowania, spamu oraz nieautoryzowanych prób przeniknięcia do systemu. Co ważniejsze, respondenci przewidują, że w przyszłości obawy związane z tymi zagrożeniami wzrosną – przewyższając w ciągu najbliższych dwóch lat nawet strach związany z sytuacją gospodarczą.       

Aleksander Jerofiejew, dyrektor ds. marketingu w Kaspersky Lab, powiedział: „Typowy współczesny biznes opiera się na infrastrukturze złożonej z tysięcy urządzeń, obejmujących nie tylko komputery stacjonarne, ale również własne gadżety pracowników oraz smartfony i laptopy firmowe. Kultura korporacyjna szybko się zmienia – pracownicy stają się coraz bardziej aktywni na forach społecznościowych oraz wykorzystują zasoby sieciowe jako sposób wymiany informacji firmowych. Zapewnia to większą elastyczność, a jednocześnie sprawia, że sieci są bardziej narażone na cyberprzestępczość. Dlatego koncentrujemy się na rozwoju skutecznych i łatwo zarządzanych rozwiązań bezpieczeństwa, które potrafią sprostać wymagania naszych czasów”.   

Wyniki badania pokazują, że specjaliści IT są świadomi zagrożeń, jakie stanowi cyberprzestępczość. Jednak tylko 59% respondentów uważa, że w mniejszym lub większym stopniu są na nie przygotowani. Według badania, główny problem dotyczy pieniędzy: 44% respondentów wskazało na ograniczenia budżetowe, a 37% - na duży brak zrozumienia kwestii z zakresu bezpieczeństwa IT wśród osób odpowiedzialnych za budżet. Okazuje się, że głównym problemem dla specjalistów IT jest problem z przekonaniem kadry zarządzającej do tego, jak istotna jest ochrona korporacyjna przed cyberzagrożeniami.      

W badaniu Global IT Security Risks, które zostało przeprowadzone w lipcu 2012 r., przyjrzano się opiniom ekspertów ds. bezpieczeństwa IT na całym świecie na temat głównych problemów w tej sferze. W ramach badania swoje opinie przedstawiło 3 300 starszych ekspertów IT z 22 państw na świecie. Wszyscy respondenci aktywnie uczestniczą w procesach podejmowania decyzji, w tym w sferze bezpieczeństwa IT.    
       
Pełna wersja raportu z badania przeprowadzonego przez B2B International w lipcu 2012 r. jest dostępna na stronie http://www.kaspersky.com/downloads/pdf/kaspersky_global_it-security-risks-survey_report_eng_final.pdf.

Aktualne informacje o zagrożeniach dla biznesu i metodach obrony przed nimi zawiera specjalna strona przygotowana przez ekspertów z Kaspersky Lab: http://www.kaspersky.pl/beready.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »