Motoryzacja » Samochody

Flota Volkswagenów na Konferencji Klimatycznej w Poznaniu

Flota Volkswagenów na Konferencji Klimatycznej w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Od 1 do 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu odbywała się Konferencja Klimatyczna - najbardziej prestiżowe forum dyskusji politycznej dotyczącej ochrony klimatu. Volkswagen udostępnił flotę samochodów do przewozu uczestników.

Volkswagen udostępnił organizatorom konferencji flotę samochodów, w skład której wchodzą luksusowe Multivany, Passaty oraz ekologiczne modele BlueMotion.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Volkswageny dedykowane były do przewozu VIP-ów m.in. Ministra Środowiska, szefów delegacji krajów uczestniczących w obradach, były też częścią kolumny transportu Sekretarza ONZ. Ponadto, na specjalne życzenie, Ambasadzie Kanadyjskiej zostały przekazane na czas Konferencji Klimatycznej dwa bardzo ekologiczne modele BlueMotion: Passat oraz Jetta. Samochodami poruszała się kanadyjska delegacja wraz z Ministrem Środowiska.

Obecność floty Volkswagenów na najbardziej prestiżowym forum ochrony klimatu podkreśla zaangażowanie marki w troskę o środowisko. Już w październiku 1989 roku Volkswagen przedstawił hybrydowego Golfa, nieustannie inwestuje w rozwój nowych technologii, które bardzo szybko trafiają do produkcji i cieszą się uznaniem klientów i ekspertów. W bieżącym roku Volkswagen otrzymał wiele nagród dotyczących ochrony środowiska, m.in. w marcu Passat BlueMotion został wybrany jednym z najbardziej ekologicznych samochodów na świecie, w listopadzie Jetta TDI CleanDiesel otrzymała tytuł najbardziej przyjaznego samochodu dla środowiska pokonując wielu hybrydowych konkurentów.

Samochody z serii BlueMotion są jednymi z najbardziej oszczędnych i przyjaznych środowisku. Doskonałym przykładem jest Passat BlueMotion, który charakteryzuje się niskim średnim zużyciem paliwa 5,1 l oraz odpowiednio niską emisją dwutlenku węgla wynoszącą tylko 136 g/km. Jetta BlueMotion z kolei zużywa tylko 4.6 l paliwa na każde 100 km, a emisja CO2 wynosi 122 g/km.

Podczas Paryskiego Salonu Samochodowego Volkswagen zaprezentował Golfa BlueMotion drugiej generacji. Jest on pierwszym samochodem w swojej klasie, który przekroczył granicę zużycia 4 litrów, spala tylko 3,8 l na 100 km, a emisja CO2 wynosi 99g/km. Samochód zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »