Technologie » Komputery

Fuel Tank BoosterPack dla płytek LaunchPad

Moduł BoosterPack zawiera akumulator litowo-polimerowy z zaawansowanym oprzyrządowaniem

3 grudnia, Kraków: Farnell element14, dystrybutor komponentów, urządzeń technicznych i rozwiązań dla inżynierów, wprowadził do sprzedaży moduł rozszerzenia z akumulatorem o nazwie Fuel Tank BoosterPack. Pozwala on użytkownikom płytek ewaluacyjnych LaunchPad z mikrokontrolerami firmy TI na ich zasilanie z wbudowanego w moduł akumulatora litowo-polimerowego. Moduł jest dostępny wyłącznie w ofercie firmy Farnell element14.

Moduł rozszerzenia Fuel Tank BoosterPack może być używany z płytkami ewaluacyjnymi TI LaunchPad. Zawiera wbudowaną ładowarkę akumulatorów litowo-polimerowych oraz specjalizowany układ scalony, który umożliwia pomiar krytycznych parametrów akumulatora, takich jak: temperatura, stan procesu ładowania, pojemność i inne.

„Moduł TI Fuel Tank BoosterPack to kolejny przykład naszego zaangażowania w obszarze płytek ewaluacyjnych LaunchPad i przeznaczonych dla nich modułów rozszerzeń BoosterPack", powiedział David Shen, Senior Director of Technology Developement w Farnell element14. „Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z firmą TI podczas prac nad tym produktem i liczymy na współpracę z naszymi klientami w celu kontynuowania tworzenia innowacyjnych rozwiązań w tym obszarze".

Moduł TI Fuel Tank BoosterPack, wyceniony na 26,99 USD, ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy, który jest ładowany za pomocą złącza USB. Do najważniejszych cech modułu należą:

  • Wbudowany akumulator Li-Po 3,7 V/12 mAh.
  • Wbudowana ładowarka akumulatorów Li-Po z układem scalonym BQ24210.
  • Wbudowany specjalizowany układ scalony do pomiaru parametrów akumulatora Bq27510-G2 Gas Gauge.
  • Sygnalizowanie rozładowania akumulatora.
  • Zasilanie ładowarki za pomocą USB.
  • Możliwość odczytu informacji o stanie akumulatora: temperatura, napięcie, prąd średni, zmiana stanu, konstrukcja i pozostały ładunek.

„TI nieustanie poszukuje możliwości dodania kolejnych funkcjonalności oraz modułów BosterPack do stale rosnącego ekosystemu płytek LaunchPad. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Farnell element14 podczas tworzenia modułu Fuel Tank BoosterPack", powiedział Joe Folkens, menedżer produktu Tiva C w firmie TI. „Jej sieć dystrybucji, wsparcie dla klienta oraz obszerna oferta innych produktów TI sprawiają, że Farnell element14 jest miejscem dla konstruktorów nastawionych na twórcze projekty".

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie ustalony termin seminarium internetowego poświęconego nowemu produktowi. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony element14.com, na której zostaną zamieszczone dodatkowe informacje.

Więcej produktów firmy TI LaunchPad i modułów BoosterPack można znaleźć w internetowej bazie wiedzy dla projektantów elektroniki Knode, której przejrzenie powinno być pierwszym krokiem dla każdego inżyniera rozważającego budowę urządzenia z użyciem zestawu deweloperskiego. Baza Knode jest częścią nagradzanej i jedynej w swoim rodzaju witryny element14 Community, która umożliwia inżynierom dzielenie się rozwiązaniami i pomysłami w gronie ponad 200 tysięcy użytkowników.

Farnell element14

Farnell element14 to najwyższej klasy dystrybutor produktów, usług i rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach, przeznaczonych do projektowania, modernizowania i napraw systemów elektronicznych. Informacje o najnowszych produktach, usługach i oprogramowaniu zgromadzone w jednym miejscu, w internetowej społeczności inżynierskiej, w ramach której można wymieniać poglądy i poradzić się ekspertów. Nasza społeczność to także źródło niezależnych informacji technicznych oraz przydatnych narzędzi. Niezależnie od tego, czy zaznajamiasz się z nową technologią, pracujesz nad kolejnym projektem lub poszukujesz części do napraw, możesz zaufać firmie Farnell element14. U nas uzyskasz odpowiedzi i komponenty niezbędne do sprawnej realizacji Twoich projektów - od samego ich początku.

Farnell element14 to marka handlowa firmy  Premier Farnell plc (LSE:pfl) w Europie.

Więcej informacji:

Biuro prasowe - www.premierfarnell.com/media-centre

Facebook - /element14page

Twitter - @element14news; @element14; @farnellnews

YouTube - element14
E-mail: pressoffice@premierfarnell.com 

Dane kontaktowe:

Jen Cooke

Menedżer PR w Europie

Tel.: +44 (0) 113 3484904

E-mail: jcooke@premierfarnell.com

Joanna Manarczyk

Monday PR

Tel.: 48 795 468 975

E-mail: joanna.manarczyk@mondaypr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

element14
http://www.element14.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »