Firma » Biznes

Fundusze unijne dla studentów

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza w ciągu ostatnich trzech lat zdobyła z unijnej kasy ponad 10 mln. zł. „Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych środków finansowych dla naszej uczelni” - mówi Prorektor ds. strategii i rozwoju mgr inż. Ewa Madoń.

Dzięki funduszom unijnym uczelnia organizuje dla swoich studentów płatne staże w firmach z regionu - "Z tego co wiem, żadna wyższa szkoła niepubliczna na naszym terenie nie oferuje tego typu udogodnień dla swoich studentów - mówi Ewa Madoń. Do tej pory z tej atrakcyjnej formy zdobywania wiedzy skorzystało 60 osób. Niezależnie od tego studenci kształcą się na licznych wyjazdach studyjnych.”

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Unijne fundusze pozwoliły również na wyjątkowo wysoki poziom informatyzacji Uczelni. To nie tylko wprowadzenie elektronicznych legitymacji studenckich. Przede wszystkim powstała platforma e-learningowa, umożliwiająca naukę przez internet, informatyzacją objęto również proces zarządzanie Uczelnią. Funduszom unijnym Uczelnia zawdzięcza również powstanie szeregu profesjonalnych pracowni (m.in. grafiki komputerowej, kosmetologiczną, rzeźby, projektowania architektonicznego).

 „W ciągu kilku ostatnich lat dzięki środkom unijnym przeszkoliliśmy około 1500 osób w ramach studiów podyplomowych - w tym 300 osób z zewnątrz - głównie biznesmenów i właścicieli firm. - mówi Prorektor uczelni. - Obecnie prowadzimy 6 projektów finansowanych przez Unię Europejską. Jako, że misją uczelni jest <jak najlepsze przygotowanie naszych absolwentów do rynku pracy>, maksymalnie <upraktyczniliśmy> program - studenci uczą się zawodu bezpośrednio w firmach najlepiej radzących sobie na rynku - za co uczelnia dodatkowo płaci właśnie ze środków unijnych. Nie należy zapomnieć również o dostosowaniu uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych.”

Czy trudno było pozyskać aż tyle środków dla studentów? Ewa Madoń stwierdza, że pracownicy uczelni przygotowywali się przez dwa lata, aby wyjść z programami, które okażą się konkurencyjne w trudnym konkursie o unijne pieniądze. Jak widać, profesjonalizm się opłacił.

 

----

W bieżącym roku BWS obchodzić będzie swoje 20-lecie - jest najstarszą uczelnią niepubliczną na Podbeskidziu. W roku 2010, 2011 i 2012 brała udział w Rankingu Szkół Wyższych przygotowanym przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” - w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich i inżynierskich. Wg tego rankingu jest najlepszą uczelnią w swojej kategorii na Podbeskidziu. 

BWS im. Tyszkiewicza bierze udział w prestiżowym projekcie IBAR, którego celem jest identyfikacja barier, na jakie napotykają uczelnie tworzące systemy zapewniania jakości zgodnie ze standardami przyjętymi w roku 2005 przez European Network for Quality Assurance Agencies (ENQA). W naszym kraju unijny zespół badawczy wybrał 4 instytucje szkolnictwa wyższego - trzy uczelnie państwowe: Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jedyną uczelnię niepubliczną - Bielską Wyższą Szkołę im. Tyszkiewicza. 

Już przed wejściem Polski do Unii Europejskiej studenci BWS im. Tyszkiewicza mieli możliwość zdobycia oprócz polskiego - również brytyjskiego dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Bielska uczelnia bierze ponadto udział w programie „Erasmus”. Posiada akredytację International Education Society na poziomie jakościowym „A”, co oznacza, że jest „instytucją z najwyższym stopniem kwalifikacji i międzynarodowym doświadczeniem.”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Witold Barłóg

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »