Rozrywka i wypoczynek » Gry

GAMIVO podsumowało pierwszy kwartał 2022 roku

GAMIVO podsumowało pierwszy kwartał 2022 roku
Zobacz więcej zdjęć »
GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, podsumował I kwartał br. Spółka w pierwszych miesiącach 2022 roku odnotowała wysoką dynamikę wzrostu wyników finansowych, przychody wyniosły 10,2 mln zł, natomiast zysk netto: 1,6 mln zł czyli o 10 proc. więcej niż w IV kwartale ur.

GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, podsumował I kwartał br. Spółka w pierwszych miesiącach 2022 roku odnotowała wysoką dynamikę wzrostu wyników finansowych, przychody wyniosły 10,2 mln zł, natomiast zysk netto: 1,6 mln zł czyli o 10 proc. więcej niż w IV kwartale ur. Odnotowane wyniki są efektem obranego na początku roku kierunku rozwoju na br. – GAMIVO skupia się na skalowaniu oraz automatyzacji ścieżki zakupowej.

 - W pierwszym kwartale koncentrowaliśmy się na zwiększeniu rentowności oraz automatyzacji procesów biznesowych. Obrane na początku roku plany rozwoju już teraz przynoszą pozytywne efekty, co pokazuje, że ten kierunek rozwoju jest właściwy. Obecnie platforma skupia już prawie 4 mln użytkowników oraz niemal 1000 dostawców, którzy oferują produkty będące odpowiedzią na zapotrzebowanie graczy. Dzięki temu w pierwszym kwartale osiągnęliśmy ponad 10 mln zł przychodów oraz  prawie 1,6 mln zł zysku netto – komentuje Mateusz Śmieżewski.

W lutym 2022 roku GAMIVO ogłosiło plany rozwoju na najbliższe miesiące. Właściciel serwisu internetowego w bieżącym roku stawia na zwiększenie rentowności, automatyzację procesów biznesowych oraz szereg dodatkowych działań, które pozwolą na skalowanie działalności Spółki.

- Na wyniki finansowe wpłynęły także dodatkowe działania marketingowe jak chociażby współprace, które nawiązaliśmy lub kontynuowaliśmy w pierwszym kwartale 2022 roku. I kwartał był również okresem efektywnej optymalizacji działań marketingowych oraz opłat prowizyjnych dla sprzedawców. W efekcie tego istotnie zwiększyliśmy rentowność o czym świadczy pozytywna dynamika zysku netto, mimo delikatnie niższych przychodów w porównaniu z IV kwartałem ur. co jest związane z sezonowością naszej działalności  dodaje Mateusz Śmieżewski, Prezes Zarządu GAMIVO.

Jednym z priorytetów dla GAMIVO na 2022 rok jest zwiększenie skali działalności Spółki poprzez m.in. pozyskiwanie nowych użytkowników, a także dbanie o lojalność obecnych. Aby poszerzać grono odbiorców, GAMIVO m.in. jak najlepiej pozycjonuje platformę transakcyjną w Google w celu zwiększenia ruchu organicznego i ułatwienia potencjalnym klientom trafienia do serwisu GAMIVO.com. Ponadto, żeby zwiększyć rozpoznawalność, prowadzi bloga o tematyce gamingowej, dzięki któremu gracze odwiedzają platformę nie tylko w celu zakupienia produktów, ale także przeczytania artykułu na interesujące ich tematy.

 

O Spółce

 

GAMIVO to platforma transakcyjna z akcesoriami gamingowymi oraz grami w wersji cyfrowej i fizycznej. Została założona w 2017 roku przez zespół managerów z wszechstronnym doświadczeniem w branży gier oraz fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder. GAMIVO łączy sprzedawców z klientami poszukującymi niskich cen i wysokiej jakości. Gromadząc w jednym miejscu gry w wersjach na różne platformy gamingowe, daje graczom możliwość łatwego porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej ceny. GAMIVO oferuje także swoim klientom atrakcyjne programy afiliacyjne. Z platformy korzystają głównie użytkownicy z Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oaz Azji Wschodniej.

Spółka GAMIVO zadebiutowała na rynku NewConnect 22 kwietnia 2021 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »