Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Gdy drętwieją nogi

Gdy drętwieją nogi
Zobacz więcej zdjęć »
Każda z nas co jakiś czas odczuwa drętwienie w nogach. Zwykle powodem tych dolegliwości jest przejściowy ucisk na naczynia krwionośne lub nerwy. Ale przyczynami drętwienia mogą być też różne schorzenia.
NIEKORZYSTNE ZMIANY W OBWODOWYM UKŁADZIE NERWOWYM

Na skutek złego krążenia, tkanki są niedotlenione i słabo odżywione. Do komórek nerwowych dociera zbyt mało potrzebnych składników. Z czasem uszkodzeniu ulegają tłuszczowe osłonki neuronów. Pojawiają się bóle nóg, chwilowy brak czucia w kończynach oraz następujące po nim dość nieprzyjemne mrowienie. Możesz poprawić stan osłonek w komórkach nerwowych – w tym celu należy stosować dietę bogatą w witaminę B12 (jest zawarta m.in. w jajkach, płatkach śniadaniowych i serze żółtym) i kwasy tłuszczowe (występują np. w oleju lnianym oraz oleju z wiesiołka). Ponadto, aby usprawnić krążenia, można zażywać preparaty zawierające miłorząb japoński. Zawsze jednak należy poradzić się najpierw specjalisty. Krążenia na pewno poprawi się, jeśli będziesz regularnie spacerowała, masowała nogi i siedząc trzymała je wysoko.

 

NEUROPATIA CUKRZYCOWA

W chorobie tej niewłaściwe stężenie glukozy we krwi prowadzi do uszkodzenia nerwów kończyn. I pojawiają się przykre dolegliwości. W tym przypadku pomóc może dieta zawierająca witaminę B6 (znajdziesz ją m.in. w bananach, awokado i ziemniakach).

 

PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM

Na skutek zwyrodnień dochodzi niekiedy do ucisku znajdującego się w nogach nerwu kulszowego. Pojawia się silny ból, drętwienia kończyny. Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »