Dom » Budownictwo

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON.

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON.
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze.

Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - moc

Ogromną zaletą technologii inwerterowej jest możliwość dostosowania jej mocy do potrzeb nieruchomości. Przyjmuje się, że pobierając 1 kW energii cieplnej oddaje nawet 5 kW ciepła, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wody i nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce?

Przyjmijmy, że nasza nieruchomość ma 150 m2. Przy uśrednionym założeniu, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba 30 W mocy grzewczej, to zapotrzebowanie ogrzania budynku wynosi 4,5 kW. Należy doliczyć jeszcze 0,3 kW do ogrzania wody na osobę i całość możemy wyrazić wartością 6 kW. Teraz wybór odpowiedniej pompy ciepła będzie znacznie łatwiejszy. (https://bit.ly/3wq54CY)

Gruntowa pompa inwerterowa do działania pobiera aż 80% energii z ziemi za darmo, dzięki czemu jest niemal samowystarczalna. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, to opłacenie pozostałych 20% zużycia energii. Wybierając gruntową pompę inwerterową należy mieć na uwadze to, że bez dokładnych obliczeń cała inwestycja może nie wypalić. Szczegółowa skrupulatność na pierwszym etapie zakupu pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji.

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - właściwości

Sprężarka inwerterowa w gruntowej pompie ciepła automatycznie dopasowuje moc grzewczą do potrzeb budynku. Zupełnie inaczej, niż sprężarka typu ON/OFF. Ta druga działa ze stałą mocą, a gdy osiągnie ustalone parametry zasilania wyłącza się. Takie ciągłe włączanie i wyłączanie skraca żywotność sprężarki i nie optymalizuje oszczędności. Pompa inwerterowa zapewnia nie tylko stabilność pracy, ale również wysoką wydajność i działanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Brak składu opału oraz budowania komina, a co za tym idzie, zadymiania powietrza, z pewnością pozytywnie wpłyną na otoczenie. Sama gruntowa pompa ciepła jest również bezpieczna

dla środowiska i nie musi wymagać naszej bezpośredniej ingerencji. Z powodzeniem można podłączyć ją do domowej sieci internetowej i sterować za pomocą smartfonu. (https://bit.ly/3w2w4JP)

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - zastosowanie

Gruntowa pompa inwerterowa świetnie sprawdzi się w nowym, starszym i modernizowanym budownictwie. Z łatwością podłączymy ją do każdego systemu grzewczego, dbając o oszczędność. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu wody basenowej.

Poza tym, jej właściwości pozwolą nam nie tylko ogrzać wodę i budynek, ale również zapewnią komfortowy chłód podczas letnich upałów. Gruntowa pompa inwerterowa zapewnia komfortową temperaturę niezależnie od pory roku. Rozwiązania, które zapewnią Ci oszczędność i komfort znajdziesz w ofercie STIEBEL ELTRON. (https://bit.ly/3Na5P9Y)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »