Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Grupa Hotelowa Orbis w corocznym maratonie w Krakowie

Grupa Hotelowa Orbis w corocznym maratonie w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć »
Tej wiosny wszyscy pasjonaci biegania i pokonywania długich dystansów będą mogli już po raz 14. sprawdzić swoje siły w PKO Cracovia Maratonie.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć pracowników Grupy Hotelowej Orbis, która poprzez swój aktywny udział w wydarzeniu zdecydowała się kontynuować promocję zrównoważonego rozwoju zgodnie z programem PLANET 21. Do biegu, gotowi… start!

 

Oficjalna konferencja prasowa Krakowskich Spotkań Biegowych w Novotel Kraków City West.

Cracovia Maraton to coroczne święto biegania odbywające się
w stolicy małopolski. Stanowi ono cykl imprez, wśród których znalazł się dystans koronny 42 km. Zawodnicy mają także możliwość startu w biegach towarzyszących: Biegu Nocnym (10 km), Mini Cracovia Maratonie im. Piotra Gładkiego (4,2 km) czy Cracovia Maratonie na Rolkach (pełny dystans maratoński). Różnorodność tras i dystansów powoduje, że każdy może dopasować bieg do swoich preferencji. Niekwestionowanym walorem imprezy jest malownicza sceneria historycznego Krakowa.

 

Jak co roku, uczestnikami zmagań są także pracownicy Grupy Hotelowej Orbis. Poprzez swój udział chcą rozpowszechniać ideę zdrowego stylu życia, mającego odzwierciedlenie w sporcie, odżywianiu i poszukiwaniu tzw. work-life balance. Poprzez intensywne treningi i głębokie zaangażowanie chcą oni także pokonać słabości, traktując to jako doskonałą sposobność do integracji i dzielenia się swoją pasją, zamiłowaniem do biegania.

 

Zawodnicy Grupy Hotelowej Orbis

Warto choć raz podjąć wysiłek i zobaczyć maraton z perspektywy uczestnika przemierzającego ulicami Krakowa. A kto choć raz spróbuje, będzie wracał, ponieważ bieganie uzależnia. Drużyna składająca się z naszych przedstawicieli jest tego dowodem. Staramy się propagować spędzanie wolnego czasu aktywnie, gdyż uważamy, że to najlepszy sposób dbania o zdrowie i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy być partnerem tak wspaniałego wydarzenia jak Cracovia Maraton. Wspieramy bieg od strony strategicznej i… stajemy na starcie.” – podkreśla Sabina Bartyzel, Dyrektor Generalna Regionu Południowego hoteli Novotel i Mercure oraz Novotelu Kraków City West.

 

Na trasie maratonu będzie można dopingować m.in.:

·         Sabinę Bartyzel, Dyrektor Generalna Regionu Południowego hoteli Novotel i Mercure;

·         Macieja Leśniaka, Kierownika Recepcji i Rezerwacji ibis Kraków Stare Miasto;

·         Bartłomieja Ostrowskiego, Regionalnego Kierownika Sprzedaży.

 

 

Zbilansowana przerwa kawowa w trakcie konferencji w Novotel Kraków City West według zasad programu PLANET 21.

PLANET 21 to kompleksowy program promujący ideę zrównoważonego rozwoju, wprowadzonego przez Accor, strategicznego partnera Grupy Hotelowej Orbis, w 2012r. Nazwa pochodzi od 21 zobowiązań i celów, które mają zostać zrealizowane do 2015 r., by wspierać środowisko naturalne i zdrowy styl życia ludzi. Wśród założeń programu znalazły się m.in.: szkolenia dla pracowników w 95% hoteli w zakresie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, stosowanie ekologicznych produktów w 85% hoteli czy promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80% placówek. Założenia te przejawiają się
na przykład w koncepcji gastronomicznej hoteli Novotel. Novo2 opiera  się przede wszystkim na wykorzystaniu ekologicznych i lokalnych produktów, które w karcie mają oznaczenia ECO (ekologiczne) oraz In Balance by Novotel (zbilansowane). Polityka marki określa także zobowiązania w zakresie przestrzegania przepisów lokalnego prawa, zapobiegania zanieczyszczeniom, optymalizacji zużycia wody
i energii oraz racjonalnej gospodarki odpadami.

 

Program PLANET 21 dostępny jest w wielu obiektach Grupy Hotelowej Orbis. W Krakowie, ideę zdrowego stylu życia realizuje nie tylko Novotel Kraków Centrum, ale także Novotel Kraków City West oraz hotele z klasy ekonomicznej: ibis Kraków Stare Miasto, ibis Kraków Centrum, ibis budget Kraków Stare Miasto oraz ibis budget Kraków Bronowice

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Public Dialog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »