Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Hemoroidy dają się skutecznie leczyć

Hemoroidy dają się skutecznie leczyć
Zobacz więcej zdjęć »
Próba odpowiedzi na pytanie: czy leczenie hemoroidów musi być uciążliwe, bolesne i mało skuteczne?

Hemoroidy to poszerzone sploty żylne w kanale odbytu. Wśród przyczyn najczęsciej wymienia się zaparcia oraz siedzący tryb życia. Inne czynniki takie jak: sposób odżywiania - dieta ubogoresztkowa, brak aktywności fizycznej, wystepowanie tej dolegliwości u członków rodziny, a także inne zaburzenia krążenia krwi w splotach żylnych odbytu spotykane np. w ciąży, w nadciśnieniu wrotnym w chorobach wątroby, sprzyjają również występowaniu hemoroidów, a niekiedy stanowią główną przyczynę tej choroby.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Sploty żylne odbytu w warunkach fizjologicznych stanowią poduszeczki uszczelniające kanał odbytu pomiędzy wypróżnieniami. Patologia polega na poszerzeniu tych splotów żylnych i osłabieniu połączenia z innymi strukturami kanału odbytu. W efekcie w kanale odbytu pojawiają się uwypuklenia, które pod wpływem parcia mają tendencję do uwypuklania się na zewnątrz kanału odbytu. Uwypuklone sploty żylne są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo dochodzi do krwawień. Krwawienia pojawiają się najcześciej po oddaniu stolca i zwykle samoistnie ustępują. Powiększone sploty żylne nie spełniają właściwie swojej funkcji uszczelniającej i występuje wyciek, podrażniający skórę i brudzący bieliznę. Są to objawy wstydliwe, więc osoby dotknięte tą przypadłością niechętnie odwiedzają lekarza. Do wizyty skłaniają dopiero coraz częstsze krwawienia oraz ból towarzyszący wypadaniu hemoroidów, a niekiedy inne współistniejące patologie tej okolicy. Racjonalnym argumentem uzasadniającym niechęć do wizyty u lekarza jest powszechna opinia, że skuteczne jest jedynie leczenie operacyjne, a to jest już wystarczającym straszakiem dla większości ludzi. Od kilku lat dostępne są jednak inne, bezoperacyjne metody leczenia hemoroidów. Niektóre z tych metod nie wymagają nawet wizyty w szpitalu. Np. metoda elektrokoagulacji nie wymaga nawet znieczulenia, a leczenie tą metodą nie utrudnia normalnej aktywności życiowej. Zabieg trwa około 20-30 minut. Po zabiegu można wrócić do zwykłych zajęć. Zabieg jest bezkrwawy, nie używa się noża, igły i tym podobnych chirurgiczncyh akcesoriów. Dotychczasowe badania wykazują skuteczność leczenia ta metodą co najmniej tak dobrą jak tradycyjnych metod operacyjnych. Biorąc to pod uwagę, a także uciążliwości związane ze standardową operacją w szpitalu, wydaje się, że jest to dobra alternatywa przy wyborze sposobu leczenia hemoroidów.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Praktyka Chirurgiczna eKlinika.net
http://www.eklinika.net/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »