Dom » Architektura
Hyatt Place Kraków – wnętrza hotelu według MIXD i Trust Us
Zobacz więcej zdjęć » |
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/45bf2ce807e84e3d5287b23e88562f8f20221128085927/b223f9b91b2e2dc1b313ba539e1bde6f20221128090008/f6d693
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
31 października miało miejsce otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Hyatt Place Kraków. Ten nowo wybudowany obiekt, zlokalizowany na krakowskich Błoniach, dysponuje 216 nowoczesnymi pokojami i 150 m2 powierzchni konferencyjnej. Wnętrza hotelu zaprojektowała wrocławska pracownia MIXD, a ich realizacją zajęła się spółka Trust Us. Operatorem obiektu jest Hotel Professionals Management Group.
Hyatt jest światową siecią hotelową należącą do Hyatt Corporation. W jej skład wchodzi łącznie ponad 400 wysokiej klasy obiektów zlokalizowanych na sześciu różnych kontynentach. Po 10 latach nieobecności, marka Hyatt powróciła do Polski, potwierdzając tym samym zaangażowanie w dalszy rozwój swojej marki w Europie.
Wnętrza Hyatt Place Kraków są eleganckie i harmonijne. To typowy hotel mid-scale, adresujący swoją ofertę zarówno do turystów, jak i do gości biznesowych. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów - drewna orzechowego, piaskowca, trawertynu, polerowanego, jasnego betonu oraz nietuzinkowych, indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań, np. lamp, kotar z łańcuszków zdobionych nadrukami, nadało wnętrzom hotelu prawdziwie unikalny charakter. Hasłem przewodnim projektu wnętrz Hyatt Place Kraków jest „urban jungle”. Z jednej strony nie brakuje więc materiałów, rozwiązań i detali kojarzonych z wielkomiejską architekturą, np. betonu, stali, siatek czy neonów, z drugiej – w kolorystyce wnętrz dominuje szlachetny brąz orzechowego drewna i zieleń oraz akcenty fioletu.
Silną inspiracją była tu sama lokalizacja hotelu: położonego tuż przy krakowskich Błoniach – zielonych płucach miasta, a jednocześnie tak bliskiego wszelkim miejskim atrakcjom grodu Kraka – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXD. W pokojach dominuje spokojna kolorystyka, która sprzyja odpoczynkowi podróżujących. W częściach wspólnych znajdziemy żywe barwne akcenty, które je ożywiają i przyciągają uwagę.
Zdobiące ściany murale autorstwa Karola Banacha to wizualne opowieści pełne krakowskich legend i historii m.in. o Smoku Wawelskim, Lajkoniku czy obwarzankach. Bogate zdobienie ścian to poniekąd kolejna miejscowa tradycja – poczynając od arrasów wawelskich, a na wnętrzu Jamy Michalikowej kończąc.
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zrealizować projekt hotelu zlokalizowanego w tak prestiżowej części Krakowa – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu spółki Trust Us, specjalizującej się w realizacjach wnętrz obiektów komercyjnych. Głównym założeniem projektu było stworzenie wnętrz przyjaznych zarówno rodzinom z dziećmi, jak i gościom biznesowym. Realizacja obejmowała wszystkie meble i zabudowy w pokojach i łazienkach, korytarze, przestrzenie ogólne, sale konferencyjne, recepcję oraz część gastronomiczną. Ponadto, w częściach wspólnych znalazły się meble wolnostojące autorstwa renomowanych włoskich producentów. Wśród materiałów dominuje drewno, kamień naturalny na blatach, płyta meblowa w wersji compact oraz zielony marmur. Całościowa realizacja projektu zajęła nam ok. 8 miesięcy, w trakcie których wykonaliśmy i dostarczyliśmy ponad 2.5 tys. sztuk mebli oraz, wspólnie z Pofawe - naszym partnerem w kwestiach tekstylnych, ok. 6 tys. m.b. tkanin w dekoracjach okiennych.
Charakterystycznym, nieco żartobliwym elementem wystroju jest hasło „na pole”, ukryte przemyślnie we wnętrzach pokoi. Jest to z jednej strony nawiązanie do lokalnej gwary, z drugiej – zachęta do eksplorowania przez hotelowych gości atrakcji Krakowa. W pobliżu znajduje się przecież Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe czy Kopiec Kościuszki.
Nadesłał:
mateuf8
|
Komentarze (0)