Zdrowie » Medycyna

Hydrokolonoterapia – tak, ale nie dla każdego

Hydrokolonoterapia – tak, ale nie dla każdego
Zobacz więcej zdjęć »
Hydrokolonoterapia przydałaby się z pewnością każdemu, kto na co dzień narażony jest na liczne stresy, żyje w biegu i niezdrowo się odżywia. Taki tryb życie doprowadza bowiem niejednokrotnie do zaburzeń w pracy przewodu pokarmowego, m.in. do problemów z wypróżnianiem.

Uporczywe zaparcia skutkują zaś zaleganiem mas kałowych w jelicie grubym, które osadzają się na jego ściankach tworząc stwardniałe złogi. Złogi te z kolei wydzielają toksyny, które zatruwają cały organizm negatywnie wpływając na pracę zdrowych tkanek.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na zabieg hydrokolonoterapii decydują się głównie kobiety. Często robią to jednak nie tyle dla zdrowia, co dla zgubienia kilku zbędnych kilogramów (w czasie jednego zabiegu spadek masy ciała może wynieść aż 3 kg). Nie jest to jednak zabieg odchudzający, dlatego też nie wolno go wykonywać tylko z chęci zrzucenia na wadze.

Warto zaś z niego skorzystać w sytuacji, kiedy ma się do czynienia z zaparciami, wzdęciami, infekcjami pasożytniczymi, nadkwasotą, migrenami, czy zaburzeniami wchłaniania. Niestety hydrokolonoterapia, choć jest zabiegiem prostym, bezpiecznym i nieinwazyjnym, powinna być przeprowadzana tylko po konsultacji z lekarzem. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, które dyskwalifikują pacjenta do przeprowadzenia zabiegu.

Zabiegowi płukania okrężnicy nie powinny się poddawać osoby, które cierpią na: krwawienia z przewodu pokarmowego, ostre lub przewlekłe zapalenie jelit, wrzody jelita, pęknięcia i szczeliny odbytu w stanie ostrym, niewydolność nerek, marskość wątroby, czy ostrą anemię. Zdecydowanym przeciwwskazaniem są także niedawno przebyte operacje jelit, przepuklina brzuszna, ostra niewydolność serca oraz wysokie nadciśnienie tętnicze. Zabiegu oczyszczania jelita grubego nie powinno się wykonywać także w czasie menstruacji, ani będąc w zaawansowanej ciąży.

Jeśli nawet żadna z wymienionych chorób, czy dolegliwości u pacjenta nie występuje, ostateczna decyzja o poddaniu się zabiegowi powinna należeć do lekarza. Warto wykluczyć wszelkie zagrożenia, żeby wskutek niewinnego zabiegu nie narobić sobie problemów.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hydrokolonoterapia Warszawa
http://www.hydrokolonoterapia-warszawa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »